Atlético Madryt niezadowolone z kary dla Fede Valverde. Sędzia niewłaściwe zinterpretował sytuację!

Atlético Madryt niezadowolone z kary dla Fede Valverde. Sędzia niewłaściwe zinterpretował sytuację!
Norbert Bożejewicz
Norbert Bożejewicz
Źródło: AS

Atlético Madryt uważa, że Fede Valverde powinien zostać zawieszony na większą liczbę spotkań za faul, jakiego dopuścił się na Álvaro Moracie w dogrywce finałowego pojedynku o Superpuchar Hiszpanii.

Przedstawiciele oraz kibice „Los Rojiblancos” są nieusatysfakcjonowani decyzją podjętą przez Hiszpański Komitet Dyscyplinarny, który postanowił zawiesić Fede Valverde tylko na jedno spotkanie za popełnienie taktycznego faulu na Álvaro Moracie w ostatnich minutach dogrywki finałowego starcia o Superpuchar.

Dziennikarze „AS-a” uważają, że Atlético Madryt ma pretensje do sędziego José Maríi Sáncheza Martíneza o niewłaściwe opisanie całego zdarzenia w protokole pomeczowym, co wpłynęło na fakt, że Urugwajczyk otrzymał najłagodniejszą z możliwych sankcji.

Wspomniane źródło przekonuje, że sytuacja z udziałem 21-letniego zawodnika została uznana za „przewrócenie przeciwnika, które uniemożliwiło mu stanięcie przed dużą szansą na zdobycie gola”.

Tym samym zgodnie z obowiązującym przepisami faul Urugwajczyka nie został sklasyfikowany jako brutalny i mogący uszkodzić przeciwnika. Gdyby jednak sędzia nieco inaczej opisał to zdarzenie z użyciem słów wskazujących na ewentualne odniesienie urazu przez Álvaro Moratę, to wówczas Hiszpański Komitet Dyscyplinarny mógłby ukarać Fede Valverde nawet trzymeczowym zawieszeniem.

José María Sánchez Martínez nie ocenił jednak ataku pomocnika Realu Madryt w ten sposób i dlatego wspomniany organ nie mógł wymierzyć 21-latkowi surowszej kary.

Zobacz również

Sponsor serwisu. Sprawdź promocję w PZBuk Sponsor serwisu. Sprawdź promocję w PZBuk OFICJALNIE: Tousart w Herthcie. Klub z Berlina pobił swój rekord OFICJALNIE: Tousart w Herthcie. Klub z Berlina pobił swój rekord Oficjalna oferta za Piątka. Roczne wypożyczenie za ponad 10 milionów euro | Polak rozmawiał z Mourinho Oficjalna oferta za Piątka. Roczne wypożyczenie za ponad 10 milionów euro | Polak rozmawiał z Mourinho Wisła Kraków ściągnie hiszpańskiego napastnika? Airam Cabrera łączony z „Białą Gwiazdą” Wisła Kraków ściągnie hiszpańskiego napastnika? Airam Cabrera łączony z „Białą Gwiazdą” Kobe Bryant żegnany przez piłkarzy. Neymar oddał hołd gwieździe NBA [WIDEO] Kobe Bryant żegnany przez piłkarzy. Neymar oddał hołd gwieździe NBA [WIDEO] Liverpool rezygnuje z walki o Puchar Anglii. W powtórzonym meczu na boisko wyjdą rezerwy Liverpool rezygnuje z walki o Puchar Anglii. W powtórzonym meczu na boisko wyjdą rezerwy Dani Ramírez coraz bliżej odejścia z ŁKS-u Dani Ramírez coraz bliżej odejścia z ŁKS-u Piątek wciąż na radarze Tottenhamu Piątek wciąż na radarze Tottenhamu

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy