Atlético Madryt niezadowolone z kary dla Fede Valverde. Sędzia niewłaściwe zinterpretował sytuację!

Atlético Madryt niezadowolone z kary dla Fede Valverde. Sędzia niewłaściwe zinterpretował sytuację!
Norbert Bożejewicz
Norbert Bożejewicz
Źródło: AS

Atlético Madryt uważa, że Fede Valverde powinien zostać zawieszony na większą liczbę spotkań za faul, jakiego dopuścił się na Álvaro Moracie w dogrywce finałowego pojedynku o Superpuchar Hiszpanii.

Przedstawiciele oraz kibice „Los Rojiblancos” są nieusatysfakcjonowani decyzją podjętą przez Hiszpański Komitet Dyscyplinarny, który postanowił zawiesić Fede Valverde tylko na jedno spotkanie za popełnienie taktycznego faulu na Álvaro Moracie w ostatnich minutach dogrywki finałowego starcia o Superpuchar.

Dziennikarze „AS-a” uważają, że Atlético Madryt ma pretensje do sędziego José Maríi Sáncheza Martíneza o niewłaściwe opisanie całego zdarzenia w protokole pomeczowym, co wpłynęło na fakt, że Urugwajczyk otrzymał najłagodniejszą z możliwych sankcji.

Wspomniane źródło przekonuje, że sytuacja z udziałem 21-letniego zawodnika została uznana za „przewrócenie przeciwnika, które uniemożliwiło mu stanięcie przed dużą szansą na zdobycie gola”.

Tym samym zgodnie z obowiązującym przepisami faul Urugwajczyka nie został sklasyfikowany jako brutalny i mogący uszkodzić przeciwnika. Gdyby jednak sędzia nieco inaczej opisał to zdarzenie z użyciem słów wskazujących na ewentualne odniesienie urazu przez Álvaro Moratę, to wówczas Hiszpański Komitet Dyscyplinarny mógłby ukarać Fede Valverde nawet trzymeczowym zawieszeniem.

José María Sánchez Martínez nie ocenił jednak ataku pomocnika Realu Madryt w ten sposób i dlatego wspomniany organ nie mógł wymierzyć 21-latkowi surowszej kary.

Zobacz również

Zwrot środków za pierwszy przegrany kupon w Betclic nawet do 500 złotych Zwrot środków za pierwszy przegrany kupon w Betclic nawet do 500 złotych Thiago zdeterminowany do przeprowadzki. Hiszpan naciska na Bayern Monachium Thiago zdeterminowany do przeprowadzki. Hiszpan naciska na Bayern Monachium Pestka trafi do beniaminka Serie A?! Pestka trafi do beniaminka Serie A?! Lille zaszalało, ale i zrobiło potencjalnie świetny biznes. OFICJALNIE: Jonathan David najdroższym transferem w historii klubu Lille zaszalało, ale i zrobiło potencjalnie świetny biznes. OFICJALNIE: Jonathan David najdroższym transferem w historii klubu OFICJALNIE: Höjbjerg w Tottenhamie OFICJALNIE: Höjbjerg w Tottenhamie Raków Częstochowa stawia na Greka. OFICJALNIE: Papanikoláou szóstym transferem okna Raków Częstochowa stawia na Greka. OFICJALNIE: Papanikoláou szóstym transferem okna Wisła Kraków sprowadziła Yawa Yeboaha. Ghańczyk w przeszłości zetknął się z wielką piłką [OFICJALNIE] Wisła Kraków sprowadziła Yawa Yeboaha. Ghańczyk w przeszłości zetknął się z wielką piłką [OFICJALNIE] Koronawirus w Dricie, czyli poznaliśmy rywala Legii Warszawa w Lidze Mistrzów [OFICJALNIE] Koronawirus w Dricie, czyli poznaliśmy rywala Legii Warszawa w Lidze Mistrzów [OFICJALNIE]

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy