Aubameyang: Popełniłem błąd

2016-11-06 00:19:28; Aktualizacja: 7 lat temu
Aubameyang: Popełniłem błąd Fot. Transfery.info

Pierre-Emerick Aubameyang przeprosił drużynę i trenera za swoje ostatnie zachowanie.

Gabończyk nie mógł wystąpić w ostatnim spotkaniu fazy grupowej Ligi Mistrzów przeciwko Sportingowi, ponieważ został odsunięty od składu przez Thomasa Tuchela. Szkoleniowiec podjął taką decyzję po tym, jak napastnik, mimo zakazu, udał się z przyjaciółmi do Mediolanu. Niemiec z pewnością nie dowiedziałby się o całej sprawie, gdyby nie... zdjęcie na Instagramie.

Aubameyang po odbyciu jednomeczowego zawieszenia oraz wpłaceniu dużej kary finansowej przewidzianej przez klubowy regulamin wrócił do kadry Borussii na sobotnie starcie w lidze i w najlepszy możliwy sposób przeprosił wszystkich za swoje zachowanie. 27-letni snajper zdobył cztery gole (hat-tricka między 4. a 27. minutą i jednego po przerwie) w wygranym 5:2 wyjazdowym spotkaniu z HSV.

- Popełniłem błąd i chciałem przeprosić zespół i kolegów. To wszystko - powiedział Gabończyk po meczu w rozmowie z telewizją Sky.

Ekipa z Dortmundu, dzięki wyśmienitej postawie Aubameyanga przerwała serię czterech kolejnych meczów bez zwycięstwa w Bundeslidze, a on sam zrównał się z Anthonym Modestem w klasyfikacji najlepszych strzelców rozgrywek. Obaj mają obecnie po jedenaście trafień na swoim. Cztery bramki traci do nich Robert Lewandowski, który plasuje się na trzeciej pozycji.