Aubameyang: Rozważałem odejście z Arsenalu

Aubameyang: Rozważałem odejście z Arsenalu fot. Cosmin Iftode / Shutterstock.com
Redakcja
Redakcja
Źródło: Sky Sports

Kapitan Arsenalu, Pierre-Emerick Aubameyang, wyznał, iż rozmyślał nad opuszczeniem ekipy „Kanonierów”, lecz Mikel Arteta przekonał go do pozostania w klubie.

Dużo mówiło się o tym, że Pierre-Emerick Aubameyang może odejść z Arsenalu tego lata. Spekulowano wręcz, że Gabończyk paradoksalnie może być zbyt dobry na klub z Emirates Stadium.

31-letni napastnik w poprzednim sezonie zapewnił „The Gunners” Puchar Anglii, w finale którego w podstawowym czasie gry zdobył przepiękną bramkę podcinką, a w konkursie rzutów karnych, to on wykorzystał decydującą „jedenastkę”.

Piłkarzem interesowały się między innymi FC Barcelona czy Inter Mediolan. Jednak niedawno Arsenal poinformował, że jego najlepszy zawodnik podpisał nowy, trzyletni kontrakt.

Co w takim razie skłoniło Aubameyanga do pozostania w Arsenalu? Na to pytanie odpowiedział on sam w wywiadzie dla „Sky Sports”.

- Dwie rzeczy skłoniły mnie ostatecznie do pozostania. Po pierwsze - Mikel Arteta, bo od kiedy jest trenerem, wnosi dużo pozytywnej energii i swoją filozofię gry. Myślę, że jego zatrudnienie było ważne, ponieważ nowa filozofia odpowiada mojemu stylowi i czuję, że mogę się rozwijać pod jego okiem. Uważam, że to on stanowił kluczowy czynnik. Ważna była także miłość i wsparcie, które otrzymuję od kibiców i całego klubu - powiedział Gabończyk.

Aubameyang jest jednym z najlepszych napastników w Premier League od czasu jego przyjścia z Borussii Dortmund w styczniu 2018 roku. W ekipie „Kanonierów” strzelił 72 gole w 112 występach we wszystkich rozgrywkach.

Zobacz również

Zwrot środków za pierwszy przegrany kupon w Betclic nawet do 500 złotych Zwrot środków za pierwszy przegrany kupon w Betclic nawet do 500 złotych Rafał Kurzawa wróci do Ekstraklasy?! Rafał Kurzawa wróci do Ekstraklasy?! Borek spodziewa się szybkiego przebicia transferu Modera. „On zostanie najdroższym piłkarzem w historii Ekstraklasy” Borek spodziewa się szybkiego przebicia transferu Modera. „On zostanie najdroższym piłkarzem w historii Ekstraklasy” OFICJALNIE: Ronaldinho z koronawirusem OFICJALNIE: Ronaldinho z koronawirusem Liverpool przygotowuje zimową ofertę za Kabaka Liverpool przygotowuje zimową ofertę za Kabaka Premier League z mniejszą liczbą transferów obcokrajowców w zimowym oknie?! Premier League z mniejszą liczbą transferów obcokrajowców w zimowym oknie?! Zbigniew Boniek zakażony koronawirusem [OFICJALNIE] Zbigniew Boniek zakażony koronawirusem [OFICJALNIE] Przemysław Frankowski z pierwszą bramką w sezonie 2020 MLS [WIDEO] Przemysław Frankowski z pierwszą bramką w sezonie 2020 MLS [WIDEO]

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy