Augsburg przygotowuje się na odejście Rafała Gikiewicza. Konkretny kandydat na radarze

2023-03-07 09:12:55; Aktualizacja: 1 rok temu
Augsburg przygotowuje się na odejście Rafała Gikiewicza. Konkretny kandydat na radarze Fot. Philippe Ruiz / Xinhua / PressFocus

Augsburg znajduje się w gronie zespołów poważnie zainteresowanych usługami Finna Dahmena z Mainz - poinformował Florian Plettenberg ze Sky.

Wychowanek ekipy z MEWA Arena odrzucił możliwość przedłużenia wygasającego kontraktu z dotychczasowym pracodawcą na rzecz dołączenia do drużyny, w której uzyskałby status podstawowego bramkarza.

Blisko 25-letni zawodnik nie może na to liczyć w Mainz, gdzie przegrywa rywalizację o miejsce w składzie z innym wychowankiem - Robinem Zentnerem.

Tym samym pojawiła się na rynku atrakcyjna opcja dla niektórych ekip z Bundesligi potrzebujących nowego numeru jeden lub skłonnych podnieść rywalizację w zespole.

Florian Plettenberg ze Sky przekonuje, że już teraz poważne zainteresowanie usługami Finna Dahmena przejawiają Augsburg, Schalke 04 oraz Hertha.

Z naszego punktu widzenia uwagę zwraca znalezienie się klubu z Bawarii w gronie zespołów przymierzających się do pozyskania nowego bramkarza z ze względu na osobę Rafała Gikiewicza.

Doświadczony piłkarz jest związany z obecnym pracodawcą do 30 czerwca 2023 roku i ma w wygasającej umowie zawartą klauzulę umożliwiającą jej przedłużenie w przypadku rozegrania 25 spotkań w niemieckiej elicie.

Obecnie 35-letni zawodnik ma 19 występów. W tej sytuacji brakuje mu zaledwie pięciu do zapewnienia sobie możliwości kontynuowania kariery na poziomie Bundesligi.

Na razie nic nie wskazuje na to, żeby Gikiewicz miał zostać nagle odstawiony od gry w Augsburgu, co oznaczałoby skreślenie go z przyszłościowych planów zespołu. Gdyby takie coś jednak nastąpiło, to wówczas mocno wzrosłyby szanse Dahmena na dołączenie do ekipy z WWK Areny.

Wychowanek Mainz zanotował osiem gier w tym sezonie, zachowując w nich jedno czyste konto.