Bardzo brzydkie obrazki w Arabii Saudyjskiej. Nie uszanowali minuty ciszy ku pamięci Franza Beckenbauera [WIDEO] fot. TV
Źródło: Twitter

Do mało przyjemnej sytuacji doszło przed meczem półfinału Superpucharu Hiszpanii pomiędzy Realem Madryt a Atlético Madryt. Kibice nie uszanowali minuty ciszy.

Spotkanie Realu Madryt z Atlético Madryt podobnie jak pozostałe w ramach Superpucharu Hiszpanii zostało rozegrane w Arabii Saudyjskiej. Na Al-Awwal Park w Rijadzie kibice gwizdami przywitali Toniego Kroosa, ale nie był to jedyny tego typu incydent.

Gwizdy pojawiły się bowiem również tuż przed startem meczu, kiedy to zarządzono minutę ciszy ku pamięci Franza Beckenbauera. Informacja o jego śmierci dotarła do nas z Niemiec w tym tygodniu. Były znakomity obrońca zdobył tytuł mistrza świata zarówno jako piłkarz, jak i później w roli selekcjonera. „Cesarz” dwukrotnie sięgnął po Złotą Piłkę. Odszedł w wieku 78 lat.

Organizatorzy spotkania pomiędzy madryckimi zespołami postanowili oddać mu hołd przed jego rozpoczęciem, ale został on zakłócony. Tak naprawdę nie wiadomo dlaczego.

Kibice z Europy nie kryją oburzenia tym, co się stało, w mediach społecznościowych. Wiele osób jest zgodnych, że nie powinno mieć to miejsca i najlepiej, gdyby dało do myślenia przed organizacją kolejnych meczów ekip z naszego kontynentu na Półwyspie Arabskim.

Samo spotkanie przyniosło sporo emocji. Po regulaminowych 90 minutach na tablicy wyników widniał remis 3:3. W dogrywce kolejne dwa gole strzelił Real i to on wystąpi w finale superpucharu.