„Baronowie” PZPN-u wskazują nowego selekcjonera: To następca Fernando Santosa

„Baronowie” PZPN-u wskazują nowego selekcjonera: To następca Fernando Santosa fot. Mikolaj Barbanell / shutterstock.com
Paweł Hanejko
Paweł Hanejko
Źródło: Kuba Seweryn [Twitter]

Prezes Cezary Kulesza wybrał nowego selekcjonera, a według „baronów” PZPN-u, zostanie nim Michał Probierz - donosi Kuba Seweryn ze Sport.pl.

Reprezentacja Polski od blisko tygodnia pozostaje bez selekcjonera po tym, jak zwolniony został Fernando Santos. Rozstanie z Portugalczykiem było podyktowane względami sportowymi.

Prowadzony przez niego zespół przegrał bowiem trzy spotkania w ramach eliminacjach do EURO 2024.

Prezes Cezary Kulesza usiadł zatem do stołu z Portugalczykiem i dogadali się w kwestii przedwczesnego zakończenia współpracy.

Od tamtej pory trwają poszukiwania następcy, a w tym kontekście przewinęły się głównie dwie kandydatury - Michał Probierz oraz Marek Papszun.

Sam sternik federacji poinformował, że następcę Santosa już wybrał, ale tego przedstawi opinii publicznej dopiero w środę o 12:00.

Kto nim zostanie? Jak donosi Kuba Seweryn na Twitterze, „baronowie” PZPN-u twierdzą, że schedę po mistrzu Europy z 2016 przejmie wspomniany Michał Probierz.

Jeśli tak się stanie, to zamieni on reprezentację Polski do lat 21 na dorosły zespół.

„Według „baronów” i ich przeczucia nowym selekcjonerem będzie Michał Probierz.

Ale i im jeszcze Kulesza swojej decyzji nie przekazał. Tak to wygląda na godzinę 17” - napisał.

„Jak ktoś mówi, że coś wie, to na godzinę 17:15 zgaduje lub przeczuwa” - dodał chwilę później Seweryn.

Trzeba zatem jeszcze chwilę uzbroić się w cierpliwość.

Niezależnie od ostatecznej nominacji nowym selekcjonerem pierwsze wyzwania już w październiku. Wtedy przyjdzie zmierzyć się z Wyspami Owczymi i Mołdawią w ramach eliminacji do EURO 2024.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Tite o krok od powrotu na ławkę trenerską. Możliwa hitowa roszada Tite o krok od powrotu na ławkę trenerską. Możliwa hitowa roszada Real Madryt wytypował następcę Carlo Ancelottiego. Wymarzona przeprowadzka latem 2024 roku Real Madryt wytypował następcę Carlo Ancelottiego. Wymarzona przeprowadzka latem 2024 roku Dalszy ciąg rewolucji. Co oznacza uchwalenie regulaminu agentów piłkarskich PZPN? Dalszy ciąg rewolucji. Co oznacza uchwalenie regulaminu agentów piłkarskich PZPN? Konrad Michalak z ładną bramką przeciwko Al-Nassr [WIDEO] Konrad Michalak z ładną bramką przeciwko Al-Nassr [WIDEO] Obrzydliwy transparent kibiców Panathinaikosu [WIDEO]. Opóźnione derby Aten Obrzydliwy transparent kibiców Panathinaikosu [WIDEO]. Opóźnione derby Aten „On na sto procent jest obserwowany przez ludzi Michała Probierza”. Chodzi o jeszcze jednego gracza Legii Warszawa „On na sto procent jest obserwowany przez ludzi Michała Probierza”. Chodzi o jeszcze jednego gracza Legii Warszawa Lukas Podolski utrzymuje się w czołówce piłkarzy z najmocniejszym strzałem w EA Sports FC 24. Tak wygląda TOP 17! Lukas Podolski utrzymuje się w czołówce piłkarzy z najmocniejszym strzałem w EA Sports FC 24. Tak wygląda TOP 17!

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy