Bartosz Slisz z pierwszym golem w barwach Atlanty United [WIDEO]

2024-05-19 10:07:05; Aktualizacja: 1 miesiąc temu
Bartosz Slisz z pierwszym golem w barwach Atlanty United [WIDEO] Fot. Adam Starszynski / PressFocus
Karol Brandt Źródło: Transfery.info

Atlanta United w sobotni wieczór zremisowała z Nashville SC 1:1. Bramkę na wagę punktu dla swojej drużyny zdobył Bartosz Slisz.

Defensywny pomocnik w Ekstraklasie uchodził za znakomitego piłkarza w destrukcji, a statystycy wyliczali mu odbiory czy wślizgi. Gole w jego przypadku to rzadkość.

Podczas 165 występów dla Legii Warszawa Bartosz Slisz zapisał na swoim koncie tylko pięć trafień.

Tymczasem już w swoim 13 spotkaniu w barwach Atlanty United Polak zdołał wpisać się na listę strzelców. W dodatku bramka ta dała jego ekipie cenny punkt.

Nashville SC prowadziło 1:0 po strzale z rzutu karnego autorstwa Hany’ego Mukhara, który miał miejsce pod koniec pierwszej połowy. Rywale odpowiedzieli już po zmianie stron.

W 55. minucie goście zamknęli przeciwnika w polu karnym i starali się dojść do dogodnej okazji do oddania uderzenia. Na takowe ostatecznie zdecydował się Slisz, co pozwoliło zanotować mu premierowe trafienie w barwach nowego klubu.

Gol jest dobrym prognostykiem przed zbliżającym się EURO 2024. Michał Probierz mocno wierzy w tego gracza i wydaje się on pewniakiem do wyjazdu na turniej.

Atlanta w tym momencie zajmuje dwunaste miejsce w tabeli Konferencji Wschodniej Major League Soccer.

[Trafienie do obejrzenia od 4:20]