2024-05-25 22:01:43; Aktualizacja: 3 tygodnie temu
Bayer Leverkusen kończy sezon z podwójną koroną. Puchar Niemiec trafił w ręce „Aptekarzy” [WIDEO] Fot. Vitalii Vitleo / Shutterstock.com
Dawid Basiak
Dawid Basiak Źródło: Transfery.info

Bayer Leverkusen pokonał 1. FC Kaiserslautern w finałowym starciu o Puchar Niemiec i sezon 2023/2024 zakończył z podwójną koroną. Mistrzowie kraju wygrali sobotnie starcie wynikiem 1-0 po bramce Granita Xhaki.

Ogromnym faworytem sobotniego starcia o Puchar Niemiec był oczywiście Bayer Leverkusen. Rewelacja zakończonego już sezonu stanęła przed wyśmienitą szansą, by zmazać plamę po ostatniej, kończącej ich kosmiczną passę porażce z Atalantą. Do sukcesu potrzebowali zwycięstwa z niżej notowanym 1. FC Kaiserslautern.

Finałowy mecz o Puchar Niemiec rozpoczął się dla Bayeru w wymarzony sposób, bowiem już w 17. minucie wynik otworzył Granit Xhaka. Pomocnik Bayeru postanowił skorzystać z bezpańskiej piłki, by następnie posłać soczyste uderzenie na bramkę rywali, które zakończyło się fenomenalnym trafieniem.

Podopieczni Xabiego Alonso jeszcze w pierwszej połowie chcieli za wszelką cenę podwyższyć swoje prowadzenie. Ostatecznie nie udało im się tego dokonać, a na ich nieszczęście niemal przed samą przerwą, drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną kartką ukarany został Odilon Kossounou.

Ta decyzja arbitra sprawiła, że w drużynie trenera Friedhelma Funkela pojawił się mały promyczek nadziei na sprawienie ogromnej sensacji. Jego podopieczni wyczekiwali swojej wymarzonej okazji, lecz finalnie nie byli oni w stanie stworzyć realnego zagrożenia pod bramką Bayeru, który mimo gry w osłabieniu i tak był stroną dominującą.

Błyszczącą postacią drugiej odsłony był między innymi Florian Wirtz. Gwiazdor Bayeru sprawiał obrońcom rywali spore problemy, choć piłka po jego strzałach nie mogła znaleźć drogi do siatki.

Wynik finałowego meczu (1-0) o Puchar Niemiec nie uległ już zmianie, dlatego też fenomenalny Bayer mógł cieszyć się ze swojego drugiego sukcesu w sezonie 2023/2024, który był dla tego klubu najlepszym w całej historii.

Warto wspomnieć, że całe spotkanie w barwach 1. FC Kaiserslautern na pozycji lewego obrońcy rozegrał Tymoteusz Puchacz. Polak nie popisał się niczym szczególnym. Docenić można go za niektóre próby taka jak ta z 70. minuty, gdy po jego dośrodkowaniu interweniować musiał Edmond Tapsoba.