Bayern Monachium: Kapitan juniorów odszedł z niemieckiego giganta [OFICJALNIE]

Bayern Monachium: Kapitan juniorów odszedł z niemieckiego giganta [OFICJALNIE] fot. OGC Nice
Paweł Machitko
Paweł Machitko
Źródło: OGC Nice

19-letni Flavius Daniliuc zdecydował się opuścić Bayern Monachium i kontynuować karierę piłkarską w OGC Nice. Do klubu Ligue 1 przenosi się na zasadzie wolnego transferu.

W komunikacie podkreślono, że zawodnika do Nicei przekonał projekt sportowy, a sam klub ma zamiar zrobić wszystko, by rozwinąć potencjał nowego nabytku do maksimum.

Były już kapitan Bayernu do lat 19, a w przeszłości piłkarz choćby akademii Realu Madryt, tym samym decyduje się na dobre rozpocząć profesjonalną karierę we Francji, bo w Niemczech miał mikre szanse na grę nawet w drugim zespole monachijczyków (do tej pory zaliczył cztery występy w trzeciej lidze).

Nie jest to jednak zawodnik przypadkowy. Stoper z niezłymi warunkami fizycznymi (186 centymetrów wzrostu) był chwalony za kierowanie grą defensywną Bayernu w UEFA Youth League, a także reprezentacji Austrii do lat 19. Na poziomie seniorskim, prócz Austrii (urodził się i dorastał w Wiedniu), będzie on też mógł wybrać Rumunię, gdyż z tego kraju pochodzą jego rodzice.

Daniliuc, który w razie stanu wyższej konieczności może zagrać na pozycji lewego obrońcy lub defensywnego pomocnika, w Nicei początkowo ma dołączyć do drugiej drużyny, która rywalizuje na piątym poziomie rozgrywkowym we Francji.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] EURO 2020: Składy na Portugalia - Niemcy [OFICJALNIE] EURO 2020: Składy na Portugalia - Niemcy [OFICJALNIE] EURO 2020: Węgrzy oszaleli po bramce Attili Fioli w meczu z Francją [WIDEO] EURO 2020: Węgrzy oszaleli po bramce Attili Fioli w meczu z Francją [WIDEO] I liga: Znamy komplet beniaminków [OFICJALNIE]. Skra Częstochowa zwycięzcą baraży I liga: Znamy komplet beniaminków [OFICJALNIE]. Skra Częstochowa zwycięzcą baraży EURO 2020: Składy na Węgry - Francja [OFICJALNIE] EURO 2020: Składy na Węgry - Francja [OFICJALNIE] Transfery - Relacja na żywo [19/06/2021] Transfery - Relacja na żywo [19/06/2021] Reprezentacja Polski: Przewidywane składy na spotkanie EURO 2020 z Hiszpanią. Mecz o wszystko! Reprezentacja Polski: Przewidywane składy na spotkanie EURO 2020 z Hiszpanią. Mecz o wszystko! Widzew Łódź ogłosił nazwisko nowego trenera [OFICJALNIE] Widzew Łódź ogłosił nazwisko nowego trenera [OFICJALNIE]

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy