Bayern Monachium: Kulisy transferu Gnabry'ego. Arsenal wyrolowany!

Bayern Monachium: Kulisy transferu Gnabry'ego. Arsenal wyrolowany! fot. Serge Gnabry I Instagram
Norbert Bożejewicz
Norbert Bożejewicz
Źródło: Sport Bild

Bayern Monachium zrealizował krok po kroku swój plan pozyskania Serge'a Gnabry'ego bez konieczności wydawania na niego wielkich pieniędzy.

Arsène Wenger przyznał jakiś czas temu na antenie beIN Sports, że przedstawiciele aktualnego mistrza Niemiec zmanipulowali ówczesnego zawodnika Arsenalu i maczali palce w jego pozyskaniu przez Werder Brema.

Po słowach wypowiedzianych przez Francuza całej transakcji postanowili się przyjrzeć dziennikarze „Sport Bilda”, którzy ujawniając kulisy transferu reprezentanta Niemiec zdają się potwierdzać oskarżenia formułowane przez byłego menedżera „Kanonierów”.

Wspomniane źródło przekonuje, że skrzydłowy znalazł się w kręgu zainteresowań „Bawarczyków” po występie na Igrzyskach Olimpijskich w 2016 roku i już wtedy właściciele klubu zaczęli sondować możliwość jego sprowadzenia.

Ekipa z Allianz Areny dość szybko zdała sobie sprawę, że Arsenal w przypadku pojawienia się oficjalnego zapytania z ich strony będzie windował sumę odstępnego za swojego piłkarza do poziomu, na który monachijczycy nie będą chcieli przystać i dlatego z premedytacją wykorzystali „stację przekaźnikową” w postaci Werderu Brema. 

Ligowy rywal Bayernu również przejawiał zainteresowanie usługami Gnabry'ego i miał jednocześnie świadomość, że jest skazany na porażkę przy ewentualnej walce o jego względy z mocniejszych i bogatszym klubem. Z tego też powodu przedstawiciele obu drużyn zawarli porozumienie polegające na wykupieniu 24-latka przez tych pierwszych, a następnie odsprzedanie go drugim po roku.

Tym samym „Zielono-Biali” wydali pięciu milionów euro na zakontraktowanie Niemca w sierpniu 2016 roku i po dwunastu miesiącach sprzedali go monachijczykom za osiem milionów euro.

Ci już wcześniej mieli w swoim planie wypożyczenie zawodnika. Nie trafił on jednak ponownie do Werderu, ale powędrował do Hoffenheim, gdzie znacznie rozwinął swoje umiejętności i dzięki temu należy obecnie do jednych z kluczowych piłkarzy w kadrze prowadzonej przez Niko Kovača.

Gnabry rozegrał do tej pory 51 spotkań w barwach „Bawarczyków” i strzelił w nich piętnaście bramek oraz zanotował trzynaście asyst.

Zobacz również

Zwrot środków za pierwszy przegrany kupon w Betclic nawet do 500 złotych Zwrot środków za pierwszy przegrany kupon w Betclic nawet do 500 złotych OFICJALNIE: IFAB podjął decyzję. PIĘĆ zmian do końca sezonu 2020/2021 OFICJALNIE: IFAB podjął decyzję. PIĘĆ zmian do końca sezonu 2020/2021 Inter Mediolan gotowy na sprzedaż Eriksena?! Inter Mediolan gotowy na sprzedaż Eriksena?! Kapitan rezerw Borussii Dortmund trafi do Ekstraklasy?! Kapitan rezerw Borussii Dortmund trafi do Ekstraklasy?! OFICJALNIE: Sobota odszedł z St. Pauli. Czas na Ekstraklasę?! OFICJALNIE: Sobota odszedł z St. Pauli. Czas na Ekstraklasę?! Premier League potwierdziła terminy letniego okresu transferowego. Dodatkowe okno w październiku [OFICJALNIE] Premier League potwierdziła terminy letniego okresu transferowego. Dodatkowe okno w październiku [OFICJALNIE] OFICJALNIE: Największy transfer w historii macedońskiej ligi OFICJALNIE: Największy transfer w historii macedońskiej ligi OFICJALNIE: Milan wykupił Simona Kjæra OFICJALNIE: Milan wykupił Simona Kjæra

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy