Bayern Monachium miażdży rywala 8:1. Hat-trick Harry'ego Kane'a

Bayern Monachium miażdży rywala 8:1. Hat-trick Harry'ego Kane'a fot. Joachim Bywaletz / Xinhua / PressFocus
Łukasz Grzywaczyk

Bayer Monachium w sobotnim starciu w ramach 25. kolejki Bundesligi pokonał 1. FSV Mainz 05 wynikiem 8:1. Trzy gole zdobył fenomenalny w tym sezonie Harry Kane.

Podopieczni Thomasa Tuchela w ostatnim meczu pewnie pokonali SS Lazio w spotkaniu 1/8 finału Ligi Mistrzów, jednocześnie odmieniając losy pierwszego starcia (0:1) i awansując do następnej rundy. „Bawarczycy” po okresie pełnym kontrowersji i niesatysfakcjonujących wyników, zaczęli łapać wiatr w żagle i odnieśli drugą wygraną z rzędu.

Wynik meczu już w 13. minucie otworzył Harry Kane, a siedem minut później wynik podwyższył Leon Goretzka. Mainz bramkę kontaktową zdobyło za sprawą trafienia Nadiema Amiriego, jednak nadzieje przyjezdnych zabiło drugie trafienie byłego napastnika Tottenhamu. Klub z Monachium na drugą część spotkania wszedł z przytupem - w 47. minucie gola strzelił Thomas Müller, a następnie do siatki trafiali Jamal Musiala, Serge Gnabry oraz kompletujący hat-tricka Kane. Wynik spotkania ustalił Leon Goretzka, dla którego była to druga bramka w tym meczu.

Angielski snajper umocnił się na pozycji lidera klasyfikacji strzelców Bundesligi (30 goli). 30-latek łącznie w tym sezonie rozegrał 34 spotkania, w których zdobył 36 bramek i dziewięć asyst.

Mistrzowie Niemiec obecnie zajmują drugie miejsce w niemieckiej ekstraklasie, tracąc do pierwszego Bayeru Leverkusen siedem punktów. Z kolei podopieczni Bo Henriksena okupują przedostatnie, siedemnaste miejsce w Bundeslidze, a do bezpiecznej pozycji brakuje im aż dziewięciu oczek.

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Kibice Wisły Kraków harcują przed finałem Pucharu Polski. „Mały remont w Stolicy” [FOTO] Kibice Wisły Kraków harcują przed finałem Pucharu Polski. „Mały remont w Stolicy” [FOTO] Carlitos „pracuje” na hitowy powrót. Wspiera swój przyszły zespół?! Carlitos „pracuje” na hitowy powrót. Wspiera swój przyszły zespół?! Jarosław Królewski z ważną deklaracją przed finałem Pucharu Polski. „Warto, żeby to wybrzmiało” Jarosław Królewski z ważną deklaracją przed finałem Pucharu Polski. „Warto, żeby to wybrzmiało” Erik Expósito w topowej lidze?! „Pytają o niego” Erik Expósito w topowej lidze?! „Pytają o niego” Sceny przed finałem Pucharu Polski! Kibice nie chcą wejść na stadion Sceny przed finałem Pucharu Polski! Kibice nie chcą wejść na stadion OFICJALNIE: Ralf Rangnick odrzucił Bayern Monachium. Dołujący hat-trick OFICJALNIE: Ralf Rangnick odrzucił Bayern Monachium. Dołujący hat-trick Manchester United już zdecydował w sprawie Erika ten Haga?! Manchester United już zdecydował w sprawie Erika ten Haga?!