Bayern Monachium pracuje nad transferem Desta. Ma plan na sprowadzenie Amerykanina

Bayern Monachium pracuje nad transferem Desta. Ma plan na sprowadzenie Amerykanina
Norbert Bożejewicz
Norbert Bożejewicz
Źródło: Sport Bild

Przedstawiciele Bayernu Monachium dążą do wypożyczenia Sergiño Desta z Ajaksu Amsterdam z jednoczesnym zawarciem możliwości dokonania jego definitywnego wykupu - przekonuje „Sport Bild”.

„Bawarczycy” postanowili już jakiś czas temu wzmocnić prawą stronę defensywy przed startem nowego sezonu, dlatego też w minionych miesiącach przyglądali się wielu zawodnikom występującym na tej pozycji.

Spośród nich największe zainteresowanie klubu wzbudził Sergiño Desta z Ajaksu Amsterdam i na bazie informacji podawanych przez media jest jednym z priorytetowych celów transferowych Bayernu na nadchodzące okno.

Do tej pory mogliśmy przeczytać, że drużna z Monachium była zdecydowana na wykupienie Amerykanina z holenderskiego zespołu, który wycenił go na około 30 milionów euro.

30-krotny mistrz Niemiec jest skłonny wyłożyć taką sumę na zakontraktowanie 19-latka, ale... nie tego lata. „Sport Bild” przekonuje, że ekipa z Allianz Areny zmieniła nieco swoje nastawienie w stosunku do osoby Desta i chce go teraz wypożyczyć z opcją transferu definitywnego za wspomnianą kwotę po zakończeniu sezonu 2021/2022.

Wspomniane źródło dodaje, że propozycja „Bawarczyków” nie spotkała się z aprobatą Ajaksu Amsterdam i samego Desta, który spodziewał się obdarzenia go większym zaufaniem ze strony władz Bayernu.

W zaistniałej sytuacji klub z Monachium może mieć spory problem ze sprowadzeniem Amerykanina i w razie kompletnego fiaska rozmów ma zwrócić się w kierunku walki o względy Nélsona Semedo z Barcelony lub Dodô z Szachtara Donieck.

19-latek wystąpił w 35 spotkaniach holenderskiej drużyny w tym sezonie i strzelił w nich dwa gole oraz zanotował sześć asyst.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Jon Flanagan w poniedziałek ma zjawić się w Polsce. Transfer do Ekstraklasy już bardzo blisko Jon Flanagan w poniedziałek ma zjawić się w Polsce. Transfer do Ekstraklasy już bardzo blisko Huntelaar postanowił. Holender rusza na ratunek Schalke 04 Huntelaar postanowił. Holender rusza na ratunek Schalke 04 Milik: Najpierw nowa umowa, potem transfer. Napoli potwierdza negocjacje Milik: Najpierw nowa umowa, potem transfer. Napoli potwierdza negocjacje Kądzior blisko zmiany klubu. Znamy kierunek ewentualnego transferu Kądzior blisko zmiany klubu. Znamy kierunek ewentualnego transferu Legia Warszawa: Karbownik dołącza do Modera. Brighton skrócił wypożyczenie [OFICJALNIE] Legia Warszawa: Karbownik dołącza do Modera. Brighton skrócił wypożyczenie [OFICJALNIE] Manchester City: Guardiola z olbrzymim zastrzykiem gotówki. Otrzyma 200 milionów funtów na letnie transfery Manchester City: Guardiola z olbrzymim zastrzykiem gotówki. Otrzyma 200 milionów funtów na letnie transfery Walukiewicz szykuje się do letniego transferu?! Może opuścić Serie A Walukiewicz szykuje się do letniego transferu?! Może opuścić Serie A

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy