Bayern Monachium przedłuży kontrakt z Jamalem Musialą? Piłkarz wskazał istotną kwestię

2024-06-12 08:29:22; Aktualizacja: 1 miesiąc temu
Bayern Monachium przedłuży kontrakt z Jamalem Musialą? Piłkarz wskazał istotną kwestię Fot. Orange Pictures / Shutterstock.com
Dawid Basiak
Dawid Basiak Źródło: Bild

Jamal Musiala w rozmowie z „Bildem” poruszył temat przedłużenia kontraktu z Bayernem Monachium. Wskazał kilka aspektów, które są dla niego istotne.

Działacze Bayernu Monachium decydując się w 2019 roku na ściągnięcie Jamala Musiali z młodzieżowych zespołów Chelsea wykonali rewelacyjną robotę. Obecnie 21-latek jest gwiazdą klubu oraz seniorskiej reprezentacji Niemiec, a jego wartość znacznie poszybowała w górę.

Młody wiek oraz ogromny talent sprawiają, że wiele topowych zespołów z Europy chciałoby mieć takiego zawodnika w swoich szeregach. Jakiś czas temu mówiło się między innymi o zainteresowaniu Musialą ze strony Manchesteru City.

Bayern ma jednak jasny plan na przyszłość swojej gwiazdki, bowiem według informacji Floriana Plettenberga jest on w tym momencie nietykalny. Oznacza to, że monachijczycy nawet nie myślą o sprzedaży Niemca, bowiem nie istnieje kwota, która przekonałaby ich do takiego ruchu.

Sęk w tym, że kontrakt Musiali wygasa 30 czerwca 2026 roku, dlatego też kibice Bayernu mogą powoli zastanawiać się, czy zostanie on przedłużony. Piłkarz wypowiedział się na ten temat w rozmowie z „Bildem”.

Jak przyznał, wpływ na jego decyzję o przedłużeniu umowy będzie miało kilka różnych czynników. Jednym z nich jest między innymi relacja z nowym trenerem, którym został Vincent Kompany. Dodatkowo dla Musiali istotna będzie również atmosfera w zespole.

- Dla mnie decyzja trenera jest ważna. Chcę, żebyśmy grali dobry, atrakcyjny futbol i rywalizowali o tytuł w lidze i Lidze Mistrzów z dobrą drużyną. Chcę grać w atmosferze, w której panuje dobry nastrój, a moi koledzy są szczęśliwi na boisku, ponieważ wtedy też mogę pokazać swoje umiejętności - powiedział.

Miniona kampania w wykonaniu Musiali to łącznie 38 rozegranych spotkań, w których zdobył dwanaście bramek oraz zanotował osiem asyst.