Bayern Monachium szuka następcy Neuera. Postawi na Ter Stegena?!

Bayern Monachium szuka następcy Neuera. Postawi na Ter Stegena?!
Karol Brandt
Karol Brandt
Źródło: Sport

Manuel Neuer może odejść z Bayernu Monachium. Na jego następcę szykowany jest Marc-André ter Stegen.

Doświadczony golkiper i zarazem kapitan zespołu poprosił władze „Gwiazdy Południa” o długoterminowy kontrakt. Bacząc jednak na wiek zawodnika (za kilka dni skończy 34-lata), monachijczycy nie są zbyt chętni do spełnienia jego prośby. To budzi niepokój ze strony Niemca, którego porozumienie wygasa już 30 czerwca 2021 roku.

Tymczasem, jak informuje kataloński „Sport”, aktualny mistrz Hiszpanii może wkrótce zmienić swoją strategię - i zamiast przedłużać kontrakt z wiekowym Neuerem, postara się o angaż dużo młodszego Ter Stegena. 27-latek także nie potrafi porozumieć się z Barceloną odnośnie nowej umowy i to chciałby wykorzystać Bayern Monachium.

Według powyższego źródła pierwsze rozmowy z otoczeniem bramkarza „Dumy Katalonii” już miały miejsce, a zważywszy na fakt, że jego obecny pracodawca w najbliższym czasie raczej nie planuje z nim dalszych negocjacji, rosną szanse aktualnego mistrza Niemiec na potencjalny transfer.

Kontrakt Ter Stegana, który w bieżącym sezonie bronił dostępu do bramki 34 razy (11 czystych kont), wygasa w połowie 2022 roku. Na Camp Nou trafił on za 12 milionów euro z Schalke.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Legia Warszawa: Michniewicz po remisie z Cracovią. „Młody sędzia techniczny prowokował swoim zachowaniem” Legia Warszawa: Michniewicz po remisie z Cracovią. „Młody sędzia techniczny prowokował swoim zachowaniem” Miroslav Klose też chce odejść z Bayernu Miroslav Klose też chce odejść z Bayernu Real Madryt w kryzysowej sytuacji - kolejna absencja. Dostępnych tylko 12 zawodników z pola z pierwszego zespołu [OFICJALNIE] Real Madryt w kryzysowej sytuacji - kolejna absencja. Dostępnych tylko 12 zawodników z pola z pierwszego zespołu [OFICJALNIE] Szachtar Donieck sprowadza jednego z najlepszych trenerów w Serie A?! Szachtar Donieck sprowadza jednego z najlepszych trenerów w Serie A?! Bayern Monachium wydał zdecydowane oświadczenie w sprawie Hansiego Flicka [OFICJALNIE] Bayern Monachium wydał zdecydowane oświadczenie w sprawie Hansiego Flicka [OFICJALNIE] POTWIERDZONE: Klimala odchodzi z Celticu. Spory transfer! POTWIERDZONE: Klimala odchodzi z Celticu. Spory transfer! Manchester City: De Bruyne znowu kontuzjowany. „Nie wygląda to dobrze” Manchester City: De Bruyne znowu kontuzjowany. „Nie wygląda to dobrze”

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy