Bayern Monachium wysłał ofertę za 16-latka

Bayern Monachium wysłał ofertę za 16-latka fot. Parinya Maneenate / Shutterstock.com
Piotr Różalski
Piotr Różalski
Źródło: Expressen

Bayern Monachium przedstawił pierwszą oficjalną ofertę szwedzkiemu AIK-owi za Jonaha Kusiego-Asarę, perełkę skandynawskiej piłki – czytamy na łamach „Expressen”.

Ekipa z Allianz Arena pręży muskuły i szuka rozwiązań na udoskonalenie kadry Thomasa Tuchela na tu i teraz, ale także mierzy dalekosiężnie.

Dowodem na to jest poważne zaangażowanie w sprawę młodziutkiego napastnika, który dzięki próbce swoich zdolności wpadł w oko skautów z Bawarii.

Tym unikatowym talentem na skalę europejską w ocenie Bayernu wydaje się posiadający ghańskie korzenie Jonah Kusi-Asara.

Negocjacje wkroczyły w zaawansowaną fazę, o czym świadczy złożona propozycja.

Hegemon Bundesligi położył na stole 3,5-4,5 miliona euro za kartę zawodniczą jedenastej sile Allsvenskan poprzedniego sezonu.

Odpowiedź powinna nadejść w najbliższej przyszłości, aczkolwiek AIK nie będzie się spieszył z decyzją.

Kontrakt jednokrotnego reprezentanta Szwecji U-16 wygasa dopiero we wrześniu 2026 roku.

Z tylnego siedzenia na usługi Kusiego-Asary czyhają jeszcze PSV Eindhoven oraz Club Brügge.

Dyrektor sportowy AIK-u zdradził w rozmowie dla wspomnianego źródła, że pojawia się konkretne zainteresowanie graczem środka ataku. Zapowiedział też, że nie ma zamiaru pozbywać się go za błahe pieniądze, mając na myśli 2-3 miliony euro.

Dla pierwszej drużyny prawonożny zawodnik wystąpił w czterech spotkaniach, za każdym razem wchodząc z ławki. Jak na razie bez efektu bramkowego.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Lech Poznań blisko transferu piłkarza FC Porto Lech Poznań blisko transferu piłkarza FC Porto Luka Zahović z ciekawym transferem w ramach Ekstraklasy?! Luka Zahović z ciekawym transferem w ramach Ekstraklasy?! Polacy z porażką w pierwszym meczu na EURO U-17. Ale będzie tylko łatwiej! Polacy z porażką w pierwszym meczu na EURO U-17. Ale będzie tylko łatwiej! Ma najwięcej czystych kont w Ekstraklasie, przed nim historyczne osiągnięcie Ma najwięcej czystych kont w Ekstraklasie, przed nim historyczne osiągnięcie Hansi Flick zainteresowany przejęciem tej drużyny Hansi Flick zainteresowany przejęciem tej drużyny U Marka Papszuna jest skreślony? Piłkarz może mieć trudno o grę w barwach Rakowa Częstochowa U Marka Papszuna jest skreślony? Piłkarz może mieć trudno o grę w barwach Rakowa Częstochowa Czterech kandydatów na nowego menedżera Chelsea Czterech kandydatów na nowego menedżera Chelsea

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy