Benevento nie chce Kamila Glika. Zasłużony klub poważnie myśli o Polaku

Benevento nie chce Kamila Glika. Zasłużony klub poważnie myśli o Polaku fot. Vincenzo Izzo / Shutterstock.com
Sebastian Janus
Sebastian Janus
Źródło: Tuttosport

Kamil Glik może odejść tej zimy z Benevento. Nad ściągnięciem Polaka w ramach wypożyczenia pracuje Parma, informuje „Tuttosport”.

Kamil Glik do Benevento trafił we wrześniu 2020 roku. Pomimo spadku z Serie A został w obecnym zespole, gdzie wspólnymi siłami stara się o powrót do elity. Ich drogi mogą się jednak wkrótce rozejść, gdyż Benevento pracuje nad transferem Polaka.

Problem Glika stanowi wysoka pensja. Znajduje się on na samym szczycie listy płac, podczas gdy nie przekłada się to na boiskową pewność i dobre występy.

33-latek zagrał w obecnych rozgrywkach Serie B trzynaście razy. Dwukrotnie kończył mecz z czerwoną kartką, a ponadto nie ustrzegł się kilku błędów przy stratach bramek.

Środkowy obrońca szykuje się zatem do opuszczenia Benevento. Zainteresowanie ściągnięciem go wykazuje Parma, która pracuje nad satysfakcjonującym rozwiązaniem. Jak twierdzi „Tuttosport”, w grę wchodzi wypożyczenie do końca sezonu z obowiązkiem wykupu w przypadku awansu do Serie A.

Parma poszukuje w zimowym oknie defensora, który zagwarantuje drużynie potrzebne doświadczenie. W trwającym sezonie ligowym zajmuje dopiero dwunastą lokatę, a do miejsca premiowanego grą w barażach traci sześć punktów.

Dla Glika byłby to już piąty klub we Włoszech. Dotychczas reprezentował barwy także Palermo, Bari i Torino. Największą karierę zrobił w tym ostatnim, gdzie wystąpił w 171 spotkaniach i wielokrotnie zakładał kapitańską opaskę. Polak ma w swoim dorobku mistrzostwo Francji zdobyte za czasów gry w AS Monaco.

W Parmie polski kadrowicz spotkałby się między innymi z Gianluigim Buffonem. Gra tam też jeden Polak - 21-letni napastnik Adrian Benedyczak.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] OFICJALNIE: Paris Saint-Germain mistrzem Francji w sezonie 2022/2023 OFICJALNIE: Paris Saint-Germain mistrzem Francji w sezonie 2022/2023 FC Hollywood zamiast świętowania w Bayernie Monachium. Oliver Kahn z zakazem wstępu na mecz, Thomas Tuchel zażenowany FC Hollywood zamiast świętowania w Bayernie Monachium. Oliver Kahn z zakazem wstępu na mecz, Thomas Tuchel zażenowany Śląsk Wrocław podjął decyzję w sprawie Jacka Magiery Śląsk Wrocław podjął decyzję w sprawie Jacka Magiery OFICJALNIE: Jewhen Konoplanka odchodzi z Cracovii OFICJALNIE: Jewhen Konoplanka odchodzi z Cracovii Raków Częstochowa kupuje piłkarza. Testy medyczne w przyszłym tygodniu Raków Częstochowa kupuje piłkarza. Testy medyczne w przyszłym tygodniu OFICJALNIE: Josué zostaje w Legii Warszawa. „To wielki klub, największy w Polsce” [WIDEO] OFICJALNIE: Josué zostaje w Legii Warszawa. „To wielki klub, największy w Polsce” [WIDEO] OFICJALNIE: Wisła Płock trzecim spadkowiczem z Ekstraklasy OFICJALNIE: Wisła Płock trzecim spadkowiczem z Ekstraklasy

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy