Benjamin Mendy wytoczył proces sądowy Manchesterowi City

Benjamin Mendy wytoczył proces sądowy Manchesterowi City fot. Vlad1988 / Shutterstock.com
Piotr Różalski
Piotr Różalski
Źródło: Sky Sports

Grający na co dzień piłkarz Lorient i były reprezentant Francji Benjamin Mendy zaskarżył Manchester City do sądu w związku z nieusprawiedliwionym cięciem wynagrodzenia – podaje Sky Sports.

Boczny obrońca złożył w tej sprawie wniosek do jednego z wydziałów Sądu Pracy w Wielkiej Brytanii. Treść dokumentu włączającego postępowanie wypełnia się domaganiem wielu milionów funtów zadośćuczynienia za nieotrzymywanie pensji od ówczesnego pracodawcy po oskarżeniach o rzekomy gwałt i napastowanie seksualne na kilku kobietach, postawionych w drugiej połowie 2021 roku.

Po otwarciu postępowania Manchester City błyskawicznie odciął się od współpracy z 29-latkiem, przykrywając na wszelkie możliwe sposoby powiązania z pozwanym.

Minęły jednak niespełna dwa lata, kiedy zapadł sądowy wyrok uznający niewinność wobec stawianych zawodnikowi czynów. Do finałowego rozstrzygnięcia procesu doszło w lipcu, czyli tuż po formalnym wygaśnięciu współpracy z „Obywatelami”.

Dlatego też, jak poinformowało Sky Sports, Mendy oczekuje zwrotu należnej mu pensji za okres od momentu znalezienia się w stanie oskarżenia do końca obowiązującej umowy.

Wychowanek Le Havre inkasował na Etihad tygodniowo około 100 tysięcy funtów, więc można założyć, że domaga się zwrotu ponad ośmiu milionów funtów.

Jak na razie żaden z rzeczników klubu mistrza Anglii nie wystosował komentarza na ten temat.

Zaraz po oczyszczeniu z zarzutów pomocną dłoń w odbudowaniu kariery wyciągnęło do niego FC Lorient. Współpraca między stronami obowiązuje do zakończenia sezonu 2024/2025.

Defensor z przeszłością w AS Monaco i Olympique'u Marsylia w trwających zmaganiach Ligue 1 wystąpił na razie w trzech meczach jako rezerwowy, nie angażując się bezpośrednio w akcje bramkowe.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Marek Papszun pomylił się, co do zawodnika Rakowa Częstochowa. „Extra mecz” Marek Papszun pomylił się, co do zawodnika Rakowa Częstochowa. „Extra mecz” Aston Villa z komunikatem w sprawie kibiców Legii Warszawa [OFICJALNIE] Aston Villa z komunikatem w sprawie kibiców Legii Warszawa [OFICJALNIE] Legia Warszawa walczyła dzielnie, ale wraca na taczy. Cudowny gol Ernesta Muçiego na osłodę [WIDEO] Legia Warszawa walczyła dzielnie, ale wraca na taczy. Cudowny gol Ernesta Muçiego na osłodę [WIDEO] Legia Warszawa zbije na nim fortunę. Cudowne trafienie Ernesta Muçiego i remis [WIDEO] Legia Warszawa zbije na nim fortunę. Cudowne trafienie Ernesta Muçiego i remis [WIDEO] „Brzydkie i brutalne sceny” przed meczem Legii Warszawa z Aston Villą [WIDEO] „Brzydkie i brutalne sceny” przed meczem Legii Warszawa z Aston Villą [WIDEO] Super zmiennik John Yeboah i Raków Częstochowa z historycznym zwycięstwem w Lidze Europy [WIDEO] Super zmiennik John Yeboah i Raków Częstochowa z historycznym zwycięstwem w Lidze Europy [WIDEO] Legia Warszawa z komunikatem tuż przed meczem z Aston Villą [OFICJALNIE] Legia Warszawa z komunikatem tuż przed meczem z Aston Villą [OFICJALNIE]

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy