Benjamin Šeško z niesamowitą serią. Wybitna forma napastnika

2024-05-18 18:24:15; Aktualizacja: 4 tygodnie temu
Benjamin Šeško z niesamowitą serią. Wybitna forma napastnika Fot. Cal Sport Media/SIPA USA/PressFocus
Antoni Obrębski
Antoni Obrębski Źródło: Transfery.info

Benjamin Šeško notuje niesamowitą passę. Napastnik strzela lub asystuje w każdym meczu, który zaczyna w wyjściowej jedenastce od stycznia.

Benjamin Šeško w lipcu trafił do RB Lipsk z RB Salzburg. Słoweniec z początku nie strzelał wielu bramek, nie otrzymywał także wielu szans do gry. Gdy jednak trener drużyny z Lipska postawił na niego odważniej, młody napastnik odpłacił się z nawiązką.

20-latek od 27 stycznia w każdym meczu, w którym wyszedł w pierwszym składzie strzela bramkę lub notuje asystę. Przełożyło się to w tym czasie na 11 trafień i dwa ostatnie podania. W tym w każdym z ostatnich siedmiu meczów trafiał do siatki rywala. Ogólnie Šeško ma na swoim koncie 14 bramek w tych rozgrywkach ligowych. 

Jeśli weźmiemy pod uwagę także Puchar Niemiec, Superpuchar Niemiec i Ligę Mistrzów, napastnik ma 18 bramek.

Taka dobra forma napastnika to z pewnością świetna informacja dla reprezentacji Słowenii, która przecież zakwalifikowała się na EURO 2024 w Niemczech. A kraj z południa Europy ma ciężką grupę, gdyż przyjdzie mu stoczyć boje z Anglikami, Serbami i Duńczykami. Z pewnością Słoweńcy nie będą faworytami w tych spotkaniach.

20-latek w kadrze narodowej ma jak do tej pory 27 występów, w których 11-krotnie pokonywał bramkarzy rywali. W drużynie zadebiutował trzy lata temu w meczu towarzyskim z Macedonią Północną.