Beşiktaş szuka dochodów. Özyakup i Medel na sprzedaż!

Beşiktaş szuka dochodów. Özyakup i Medel na sprzedaż!
Karol Brandt
Karol Brandt
Źródło: SuperHaber | Takvim

Latem Beşiktaş JK będzie starał się za wszelką cenę podreperować finanse klubu. W tym celu z zespołu ma odejść kilku graczy. Na liście tej znaleźli się Oğuzhan Özyakup i Gary Medel.

Już wcześniej tureckie media informowały, że latem z Vodofone Park odejdzie Domagoj Vida (więcej - tutaj). Transfer Chorwata ma przynieść wpływy w wysokości 15 milionów euro. Okazuje się jednak, że ta kwota może nie wystarczyć, by dopiąć budżet na kolejny sezon.

W związku z tym szykują się kolejne odejścia z Beşiktaşu. Zespół mają opuścić Oğuzhan Özyakup i Gary Medel.

Turecki pomocnik ubiegłego roku miał ofertę z Romy, która wynosiła 10 milionów euro. Wtedy stambułczycy odrzucili zakusy Włochów. Teraz jednak zmienili podejście do całej sprawy i wyceniają 26-latka na pięć milionów euro. Wstępne zainteresowanie angażem 41-krotnego reprezentanta Turcji wyraziły takie kluby jak Genoa czy Empoli. 

Natomiast 31-letni Chilijczyk znajduje się na celowniku rodzimym ekip, lecz ma również propozycje ze Starego Kontynentu. Dziennikarze znad Bosforu donoszą o zainteresowaniu West Hamu i Gentu. Cena wywoławcza za popularnego „Pitbulla”? Cztery miliony euro. 

Plan „Czarnych Orłów” jest następujący: sprzedaż kilku zawodników, wprowadzenie planu oszczędnościowego i obniżenie płac do maksymalnie dwóch milionów euro. Dodajmy, że w tej chwili Beşiktaş zajmuje trzecie miejsce w tabeli tureckiej ekstraklasy. Pozycja ta zapewnia udział w kwalifikacjach do Ligi Europy.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] LaLiga: Składy na Real Madryt - Real Sociedad LaLiga: Składy na Real Madryt - Real Sociedad Muçi, nowy piłkarz Legii Warszawa, o planach na przyszłość: Chcę tam grać Muçi, nowy piłkarz Legii Warszawa, o planach na przyszłość: Chcę tam grać Borussia Dortmund zdecydowała o przyszłości Jadona Sancho Borussia Dortmund zdecydowała o przyszłości Jadona Sancho FC Basel zawiesił kapitana drużyny po publicznej krytyce trenera FC Basel zawiesił kapitana drużyny po publicznej krytyce trenera Éder atakuje właściciela Jiangsu. „Zlekceważyli wszystkich pracowników” Éder atakuje właściciela Jiangsu. „Zlekceważyli wszystkich pracowników” OFICJALNIE: Guilherme zameldował się w nowym klubie OFICJALNIE: Guilherme zameldował się w nowym klubie Złoty But: Klasyfikacja najlepszych strzelców w Europie Złoty But: Klasyfikacja najlepszych strzelców w Europie

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy