Beşiktaş szuka dochodów. Özyakup i Medel na sprzedaż!

Beşiktaş szuka dochodów. Özyakup i Medel na sprzedaż! fot.
Karol Brandt
Źródło: SuperHaber | Takvim

Latem Beşiktaş JK będzie starał się za wszelką cenę podreperować finanse klubu. W tym celu z zespołu ma odejść kilku graczy. Na liście tej znaleźli się Oğuzhan Özyakup i Gary Medel.

Już wcześniej tureckie media informowały, że latem z Vodofone Park odejdzie Domagoj Vida (więcej - tutaj). Transfer Chorwata ma przynieść wpływy w wysokości 15 milionów euro. Okazuje się jednak, że ta kwota może nie wystarczyć, by dopiąć budżet na kolejny sezon.

W związku z tym szykują się kolejne odejścia z Beşiktaşu. Zespół mają opuścić Oğuzhan Özyakup i Gary Medel.

Turecki pomocnik ubiegłego roku miał ofertę z Romy, która wynosiła 10 milionów euro. Wtedy stambułczycy odrzucili zakusy Włochów. Teraz jednak zmienili podejście do całej sprawy i wyceniają 26-latka na pięć milionów euro. Wstępne zainteresowanie angażem 41-krotnego reprezentanta Turcji wyraziły takie kluby jak Genoa czy Empoli. 

Natomiast 31-letni Chilijczyk znajduje się na celowniku rodzimym ekip, lecz ma również propozycje ze Starego Kontynentu. Dziennikarze znad Bosforu donoszą o zainteresowaniu West Hamu i Gentu. Cena wywoławcza za popularnego „Pitbulla”? Cztery miliony euro. 

Plan „Czarnych Orłów” jest następujący: sprzedaż kilku zawodników, wprowadzenie planu oszczędnościowego i obniżenie płac do maksymalnie dwóch milionów euro. Dodajmy, że w tej chwili Beşiktaş zajmuje trzecie miejsce w tabeli tureckiej ekstraklasy. Pozycja ta zapewnia udział w kwalifikacjach do Ligi Europy.

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy