Bild: Philipp odchodzi z Borussii Dortmund

Bild: Philipp odchodzi z Borussii Dortmund
Karol Brandt
Karol Brandt
Źródło: Bild

Według najnowszych wieści Wolfsburg prowadzi zaawansowane negocjacje w sprawie kupna Maximiliana Philippa z Borussii Dortmund.

W obliczu ostatnich wzmocnień wicemistrzów Niemiec, które pochłonęły 128,5 miliona euro, klub musi zrównoważyć wydatki. Tym samym dortmundczycy przystąpili do realizacji zapowiadanej od kilku dni operacji sprzedażowej.

Jako pierwszy zespół opuścił Jeremy Toljan, który dołączył do Sassuolo na roczne wypożyczenie z opcją kupna. Już teraz na konto BVB wpłynęło 2,5 miliona euro. Kolejny ma być Sebastian Rode. Niemiec ostatnie pół roku spędził w Eintrachcie Frankfurt i jak poinformował „Bild”, najprawdopodobniej tam powróci. 

W międzyczasie trwają zaawansowane negocjacje w sprawie transferu definitywnego Maximiliana Philippa. Wszechstronny zawodnik, który może grać zarówno w ataku, jak i na skrzydle, ma dołączyć do Wolfsburga za 18 milionów euro. 25-latek uzgodnił już także warunki kontraktu, w ramach którego ma inkasować około trzy miliony euro rocznie, a więc tyle samo, ile zarabia na Signal Iduna Park. 

Tym samym wszystko wskazuje na to, że transakcja wkrótce dojdzie do skutku. Dodajmy, że transfer ten związany jest z możliwym odejściem Josipa Brekalo, który znajduje się na celowniku Milanu oraz Benfiki.

Wracając do Philippa, w ubiegłym sezonie wybiegał on na boisko 23 razy,  a swoją obecność zaznaczył dwoma trafieniami i trzema kluczowymi podaniami. 

Zobacz również

Zobacz ostatnie transfery Zobacz ostatnie transfery Reprezentacja Polski: Znamy lokalizacje wszystkich sparingów przed Euro 2020 Reprezentacja Polski: Znamy lokalizacje wszystkich sparingów przed Euro 2020 Leicester City: Brendan Rodgers podpisał nowy kontrakt. Wyższa gaża i klauzula wykupu! Leicester City: Brendan Rodgers podpisał nowy kontrakt. Wyższa gaża i klauzula wykupu! „Corriere dello Sport” odpowiada na lincz. Nowa okładka tłumaczy wszystko! „Corriere dello Sport” odpowiada na lincz. Nowa okładka tłumaczy wszystko! FIFA: Agenci zarobili 591 milionów euro na prowizjach transferowych. Wkrótce ich wpływy zostaną ograniczone! FIFA: Agenci zarobili 591 milionów euro na prowizjach transferowych. Wkrótce ich wpływy zostaną ograniczone! Janczyk wciąż się nie poddaje. Czas na sprawdzian w kolejnym klubie! Janczyk wciąż się nie poddaje. Czas na sprawdzian w kolejnym klubie! Guti już nie chce być nazywany Gutim Guti już nie chce być nazywany Gutim Mbappé skonfliktowany z Tuchelem. Przenosiny do Realu Madryt tuż-tuż?! Mbappé skonfliktowany z Tuchelem. Przenosiny do Realu Madryt tuż-tuż?!

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy