Bild: Philipp odchodzi z Borussii Dortmund

Bild: Philipp odchodzi z Borussii Dortmund
Karol Brandt
Karol Brandt
Źródło: Bild

Według najnowszych wieści Wolfsburg prowadzi zaawansowane negocjacje w sprawie kupna Maximiliana Philippa z Borussii Dortmund.

W obliczu ostatnich wzmocnień wicemistrzów Niemiec, które pochłonęły 128,5 miliona euro, klub musi zrównoważyć wydatki. Tym samym dortmundczycy przystąpili do realizacji zapowiadanej od kilku dni operacji sprzedażowej.

Jako pierwszy zespół opuścił Jeremy Toljan, który dołączył do Sassuolo na roczne wypożyczenie z opcją kupna. Już teraz na konto BVB wpłynęło 2,5 miliona euro. Kolejny ma być Sebastian Rode. Niemiec ostatnie pół roku spędził w Eintrachcie Frankfurt i jak poinformował „Bild”, najprawdopodobniej tam powróci. 

W międzyczasie trwają zaawansowane negocjacje w sprawie transferu definitywnego Maximiliana Philippa. Wszechstronny zawodnik, który może grać zarówno w ataku, jak i na skrzydle, ma dołączyć do Wolfsburga za 18 milionów euro. 25-latek uzgodnił już także warunki kontraktu, w ramach którego ma inkasować około trzy miliony euro rocznie, a więc tyle samo, ile zarabia na Signal Iduna Park. 

Tym samym wszystko wskazuje na to, że transakcja wkrótce dojdzie do skutku. Dodajmy, że transfer ten związany jest z możliwym odejściem Josipa Brekalo, który znajduje się na celowniku Milanu oraz Benfiki.

Wracając do Philippa, w ubiegłym sezonie wybiegał on na boisko 23 razy,  a swoją obecność zaznaczył dwoma trafieniami i trzema kluczowymi podaniami. 

Zobacz również

Sponsor serwisu. Sprawdź promocję w PZBuk Sponsor serwisu. Sprawdź promocję w PZBuk Everton (na razie) z największą ofertą za Milika Everton (na razie) z największą ofertą za Milika Borussia Dortmund nieugięta. Przynajmniej 110 milionów euro za Sancho Borussia Dortmund nieugięta. Przynajmniej 110 milionów euro za Sancho MŠK Žilina w stanie likwidacji. 12 piłkarzy, którzy mogą zagrać w Ekstraklasie MŠK Žilina w stanie likwidacji. 12 piłkarzy, którzy mogą zagrać w Ekstraklasie Fabiański: Nie zależy mi teraz na tym, żeby zarabiać pieniądze Fabiański: Nie zależy mi teraz na tym, żeby zarabiać pieniądze Kluby z Bundesligi i Premier League chcą Milika. Robi się coraz ciekawiej! Kluby z Bundesligi i Premier League chcą Milika. Robi się coraz ciekawiej! Ajax rozwiązał umowę z Nourim Ajax rozwiązał umowę z Nourim Bartomeu odpowiada na oświadczenie Messiego Bartomeu odpowiada na oświadczenie Messiego

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy