BILD: Sześć miesięcy przerwy Reusa

BILD: Sześć miesięcy przerwy Reusa fot. Transfery.info
Marcin Żelechowski
Marcin Żelechowski
Źródło: Bild

Marco Reus najprawdopodobniej kolejne lato spędzi na leczeniu kontuzji.

Reprezentant Niemiec przedwcześnie zakończył swój występ we wczorajszych finale Pucharu Niemiec, nie wychodząc już na drugą połowę. Powodem okazały się problemy zdrowotne, które skrzydłowy zgłosił sztabowi szkoleniowemu.

„Bild” informuje, że 27-latek najprawdopodobniej zerwał więzadła krzyżowe w kolanie i czeka go sześciomiesięczna absencja. Wygląda zatem na to, że gwiazdor Borussii odnotuje kolejną poważną kontuzję w karierze.

Reus zakończony dopiero co sezon zaliczy do wyjątkowo nieudanych. Rozpoczął go dopiero w połowie listopada, wracając do zdrowia po urazie odniesionym 28 maja, który wyeliminował go także z wyjazdu na Euro 2016. Później stracił też miesiąc (połowa marca - połowa kwietnia). W efekcie rozegrał zaledwie 24 spotkania (wszystkie rozgrywki), zdobywając 13 bramek i przy 8 asystując.  

Sam zawodnik też nie jest optymistą w sprawie ostatecznej diagnozy. Już wczoraj po ostatnim gwizdku wyjawił, że podejrzewa uszkodzenie więzadeł krzyżowych. Jeśli wszystko się potwierdzi, powtórzy się sytuacja sprzed roku i piłkarz wróci do gry około grudnia.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] „Zostań z nami”. Kibice Górnika Zabrze z apelem do piłkarza [WIDEO] „Zostań z nami”. Kibice Górnika Zabrze z apelem do piłkarza [WIDEO] „Wrak piłkarza”. Dziennikarz zszokowany formą fizyczną gwiazdy Lecha Poznań „Wrak piłkarza”. Dziennikarz zszokowany formą fizyczną gwiazdy Lecha Poznań Luka Modrić przekazał Realowi Madryt stanowisko w sprawie swojej przyszłości Luka Modrić przekazał Realowi Madryt stanowisko w sprawie swojej przyszłości Górnik Zabrze - Puszcza Niepołomice: Mecz Ekstraklasy przerwany [AKTUALIZACJA] Górnik Zabrze - Puszcza Niepołomice: Mecz Ekstraklasy przerwany [AKTUALIZACJA] Gonçalo Feio dostanie hitowe wzmocnienie z MLS?! Legia Warszawa rozpoczęła negocjacje Gonçalo Feio dostanie hitowe wzmocnienie z MLS?! Legia Warszawa rozpoczęła negocjacje Mateusz Kochalski zabrał głos w sprawie przyszłości Mateusz Kochalski zabrał głos w sprawie przyszłości Dwóch piłkarzy odchodzi z Borussii Dortmund [OFICJALNIE] Dwóch piłkarzy odchodzi z Borussii Dortmund [OFICJALNIE]

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy