Boca Juniors z dwoma zaskakującymi transferami gwiazd z Brazylii?!

Boca Juniors z dwoma zaskakującymi transferami gwiazd z Brazylii?!
Norbert Bożejewicz
Norbert Bożejewicz
Źródło: TNT Sports

Boca Juniors wykazuje zainteresowanie możliwością nawiązania współpracy z Gabigolem oraz Danim Alvesem - uważa Martín Castilla z TNT Sports.

Klub z Buenos Aires okazał się lepszy w dwumeczu w 1/8 finału Copa Libertadores od Internacionalu (1:0, 0:1, 5:4 po karnych) i w ćwierćfinale najbardziej prestiżowych rozgrywek w Ameryce Południowej zmierzy się z lokalnym przeciwnikiem w postaci Racing Club.

Te spotkania zostaną rozegrane odpowiednio 17 i 24 grudnia. Przedstawiciele Boca Juniors wierzą głęboko w to, że ich drużyna wyjdzie zwycięsko z tych potyczek i w półfinale dostąpi zaszczytu podjęcia rywalizacji z Grêmio lub Santosem, aby następnie móc dotrzeć do upragnionego finału, który ma zostać rozegrany 31 stycznia, czyli tuż po otwarciu okna transferowego w Argentynie.

Martín Castilla z TNT Sports uważa, że jeżeli „Los Xeneizes” dotarliby do tego ostatecznego etapu Copa Libertadores, to chcieliby zwiększyć swoje szanse na końcowe zwycięstwo poprzez pozyskanie Gabigola z Flamengo oraz Daniego Alvesa z São Paulo.

Realizacja obu tych transferów wydaje się jednak bardzo mało realna, ponieważ zakontraktowanie pierwszego z nich wiązałoby się z pobiciem rekordu transferowego Boca Juniors. Obecny należy do Juana Romána Riquelme (12 milionów euro).

Z kolei drugi, co prawda nie jest do końca zadowolony ze swojego pobytu w São Paulo, ale do tej pory bardziej skłaniał się ku powrotowi do Europy. Na dodatek 37-latek może teraz nie palić się do opuszczenia szeregów brazylijskiego zespołu, ponieważ ma w nim realne szanse na to, aby sięgnąć po mistrzostwo kraju.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Gianluigi Buffon bohaterem zaskakującego transferu w ramach Serie A?! Gianluigi Buffon bohaterem zaskakującego transferu w ramach Serie A?! Jorge Mendes: Najbliższe plany Cristiano Ronaldo nie wiążą się z Portugalią Jorge Mendes: Najbliższe plany Cristiano Ronaldo nie wiążą się z Portugalią Reprezentacja Brazylii na czerwcowe mecze. Dwa głośne powroty i szansa na debiut [OFICJALNIE] Reprezentacja Brazylii na czerwcowe mecze. Dwa głośne powroty i szansa na debiut [OFICJALNIE] Liverpool pracuje nad dużym transferem obrońcy. Finalizacja możliwa nawet pod koniec maja Liverpool pracuje nad dużym transferem obrońcy. Finalizacja możliwa nawet pod koniec maja Bundesliga: 44 piłkarzy, którym latem wygasają umowy Bundesliga: 44 piłkarzy, którym latem wygasają umowy „Gdzie obejrzę...?” - przyglądamy się, jakie rozgrywki będą mogli śledzić polscy kibice „Gdzie obejrzę...?” - przyglądamy się, jakie rozgrywki będą mogli śledzić polscy kibice Manchester City: Czterech kandydatów do zastąpienia Agüero Manchester City: Czterech kandydatów do zastąpienia Agüero

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy