Boca Juniors z dwoma zaskakującymi transferami gwiazd z Brazylii?!

Boca Juniors z dwoma zaskakującymi transferami gwiazd z Brazylii?!
Norbert Bożejewicz
Norbert Bożejewicz
Źródło: TNT Sports

Boca Juniors wykazuje zainteresowanie możliwością nawiązania współpracy z Gabigolem oraz Danim Alvesem - uważa Martín Castilla z TNT Sports.

Klub z Buenos Aires okazał się lepszy w dwumeczu w 1/8 finału Copa Libertadores od Internacionalu (1:0, 0:1, 5:4 po karnych) i w ćwierćfinale najbardziej prestiżowych rozgrywek w Ameryce Południowej zmierzy się z lokalnym przeciwnikiem w postaci Racing Club.

Te spotkania zostaną rozegrane odpowiednio 17 i 24 grudnia. Przedstawiciele Boca Juniors wierzą głęboko w to, że ich drużyna wyjdzie zwycięsko z tych potyczek i w półfinale dostąpi zaszczytu podjęcia rywalizacji z Grêmio lub Santosem, aby następnie móc dotrzeć do upragnionego finału, który ma zostać rozegrany 31 stycznia, czyli tuż po otwarciu okna transferowego w Argentynie.

Martín Castilla z TNT Sports uważa, że jeżeli „Los Xeneizes” dotarliby do tego ostatecznego etapu Copa Libertadores, to chcieliby zwiększyć swoje szanse na końcowe zwycięstwo poprzez pozyskanie Gabigola z Flamengo oraz Daniego Alvesa z São Paulo.

Realizacja obu tych transferów wydaje się jednak bardzo mało realna, ponieważ zakontraktowanie pierwszego z nich wiązałoby się z pobiciem rekordu transferowego Boca Juniors. Obecny należy do Juana Romána Riquelme (12 milionów euro).

Z kolei drugi, co prawda nie jest do końca zadowolony ze swojego pobytu w São Paulo, ale do tej pory bardziej skłaniał się ku powrotowi do Europy. Na dodatek 37-latek może teraz nie palić się do opuszczenia szeregów brazylijskiego zespołu, ponieważ ma w nim realne szanse na to, aby sięgnąć po mistrzostwo kraju.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] OFICJALNIE: Edin Terzić trenerem Borussii Dortmund OFICJALNIE: Edin Terzić trenerem Borussii Dortmund OFICJALNIE: Kosta Runjaić trenerem Legii Warszawa OFICJALNIE: Kosta Runjaić trenerem Legii Warszawa PSG się dopiero rozkręca. Przygotowuje ofertę na 45 milionów euro za rozchwytywanego napastnika! PSG się dopiero rozkręca. Przygotowuje ofertę na 45 milionów euro za rozchwytywanego napastnika! Wisła Kraków: Jerzy Brzęczek wskazuje kluczowe momenty sezonu. „To był gwóźdź do trumny” Wisła Kraków: Jerzy Brzęczek wskazuje kluczowe momenty sezonu. „To był gwóźdź do trumny” OFICJALNIE: Fábio Carvalho w Liverpoolu OFICJALNIE: Fábio Carvalho w Liverpoolu Patryk Makuch odchodzi z Miedzi Legnica. Rekordowa sprzedaż beniaminka Ekstraklasy Patryk Makuch odchodzi z Miedzi Legnica. Rekordowa sprzedaż beniaminka Ekstraklasy OFICJALNIE: Borussia Dortmund działa bardzo sprawnie. Już czwarty transfer na sezon 2022/2023 OFICJALNIE: Borussia Dortmund działa bardzo sprawnie. Już czwarty transfer na sezon 2022/2023

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy