„Bonucci osiągnął tym dno”

„Bonucci osiągnął tym dno” fot. FotoPyk
Rafał Bajer
Rafał Bajer
Źródło: Radio 24 | Di Marzio

Trener Leonardo Bonucciego, Alberto Ferrarini, wypowiedział się na temat słabszej formy zawodnika.

Obrońca nie może uznać ostatnich tygodni za szczególnie udane. Drużyna Milanu nie radzi sobie najlepiej, a zawodnik, który miał być ostoją defensywy często popełnia błędy, przez co zdarza się, że jest obarczany winą za słabe wyniki. Choć Bonucci został wybrany do najlepszej XI roku, ma obecnie problemy z utrzymaniem odpowiedniej formy.

Trudna sytuacja ma wyraźny wpływ na Włocha, który w ostatnim meczu z Genoą dostał czerwoną kartkę (eliminując się tym samym z dwóch meczów, w tym z jego byłym klubem, Juventusem), a w szatni chciał przekazać opaskę kapitańską z powrotem Riccardo Montolivo.

Nie jest tajemnicą, że 30-latek od dawna korzysta z usług osobistego trenera, który pomaga mu w utrzymaniu odpowiedniej kondycji mentalnej. Ferrarini twierdzi, że sprawy zaszły teraz już za daleko, ale wierzy, że Bonucci da radę wyjść z kryzysu.

- Widzę w Bonuccim przede wszystkim żołnierza, kimś takim był dla Antonio Conte i Juventusu - zaczął trener obrońcy.

- Bonucci nie jest zawodnikiem, który urodził się jako zwycięzca, ale stał się nim dzięki swojej ciężkiej pracy. Czerwona kartka w meczu z Genoą sprawiła, że sięgnął dna, ale teraz jestem przekonany, że się odrodzi, tak jakby zamknął jeden rozdział i zaczął kolejny. Ma głód tego, by powrócić silniejszym niż był wcześniej.

- Milan pozyskał najsilniejszego obrońcę na świecie, ale w Juventusie on był skupiony wyłącznie na sobie, nie na innych. Musi powrócić do tego w Milanie, ale poprzez ciężką pracę i trening. Leonardo to bardzo inteligentna osoba, on wie, że sięgnął dna, teraz wróci silniejszy niż przedtem.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Bayern Monachium zdążył w ostatniej chwili?! Thomas Tuchel miał umówioną rozmowę z innym klubem Bayern Monachium zdążył w ostatniej chwili?! Thomas Tuchel miał umówioną rozmowę z innym klubem Reprezentacja Polski: Znamy komentatorów na mecz z Albanią Reprezentacja Polski: Znamy komentatorów na mecz z Albanią Raphaël Varane: Zakończę karierę w jednym z tych klubów Raphaël Varane: Zakończę karierę w jednym z tych klubów OFICJALNIE: Mateusz Bogusz odchodzi z Ibizy. „Nie możemy mieć w składzie zawodników, którzy nie są całkowicie oddani drużynie” OFICJALNIE: Mateusz Bogusz odchodzi z Ibizy. „Nie możemy mieć w składzie zawodników, którzy nie są całkowicie oddani drużynie” David Villa kupił klub piłkarski David Villa kupił klub piłkarski Juventus jednego polskiego bramkarza już ma. Interesuje się drugim Juventus jednego polskiego bramkarza już ma. Interesuje się drugim Sergej Milinković-Savić na 90 procent latem odejdzie z Lazio Sergej Milinković-Savić na 90 procent latem odejdzie z Lazio

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy