Bonucci: Pirlo to najlepszy piłkarz, z jakim grałem

Bonucci: Pirlo to najlepszy piłkarz, z jakim grałem fot. Transfery.info
Mateusz Michałek
Mateusz Michałek
Źródło: Milan TV I Football Italia

Leonardo Bonucci wypowiedział się na temat najlepszych zawodników, z którymi do tej pory dzielił szatnię i przeciwko którym grał.

Mimo, że do zamknięcia okienka transferowego jeszcze ponad miesiąc, już teraz można stwierdzić, że doświadczony obrońca był bohaterem jednej z najbardziej kontrowersyjnych transakcji lata. Po bardzo szybkich negocjacjach 30-latek został w zeszłym tygodniu zawodnikiem Milanu. Juventus, którego barwy reprezentował przez siedem lat, otrzymał za niego 40 milionów euro plus dwa miliony w potencjalnych bonusach.


W rozmowie z Milan TV Bonucci powrócił nieco do młodzieńczych lat i opowiedział o zawodnikach, którzy robili i robią na nim największe wrażenie. - Obrońcą stałem się w wieku 16 lat. Wcześniej grałem jako defensywny pomocnik, a zdarzało się też, że występowałem w ataku. W pewnym momencie usłyszałem jednak, że jeśli naprawdę chcę coś osiągnąć, muszę zostać środkowym obrońcą.

- Na samym początku moim idolem był Del Piero, który zachwycał mnie swoim stylem gry. Z zachwytem patrzyłem też na to, co robi na murawie Nesta. Takich zawodników, biorąc pod uwagę nawet sam Milan, było zresztą więcej. Maldini, Baresi, Kaka, Szewczenko... Kogo uznaję za najlepszego piłkarza, z jakim było mi dane grać? Bez wątpienia Pirlo. Wystarczyło dać mu piłkę i trafiała ona do bramki. Wiele się od niego nauczyłem. 


- Najlepszy piłkarz na świecie? Cristiano Ronaldo. Z całą pewnością jest najlepszym graczem, przeciw któremu kiedykolwiek grałem. Posiada wszystkie cechy prawdziwego mistrza - stwierdził Bonucci. 

Więcej na temat: Włochy AC Milan Leonardo Bonucci

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Bayern Monachium zdążył w ostatniej chwili?! Thomas Tuchel miał umówioną rozmowę z innym klubem Bayern Monachium zdążył w ostatniej chwili?! Thomas Tuchel miał umówioną rozmowę z innym klubem Reprezentacja Polski: Znamy komentatorów na mecz z Albanią Reprezentacja Polski: Znamy komentatorów na mecz z Albanią Raphaël Varane: Zakończę karierę w jednym z tych klubów Raphaël Varane: Zakończę karierę w jednym z tych klubów OFICJALNIE: Mateusz Bogusz odchodzi z Ibizy. „Nie możemy mieć w składzie zawodników, którzy nie są całkowicie oddani drużynie” OFICJALNIE: Mateusz Bogusz odchodzi z Ibizy. „Nie możemy mieć w składzie zawodników, którzy nie są całkowicie oddani drużynie” David Villa kupił klub piłkarski David Villa kupił klub piłkarski Juventus jednego polskiego bramkarza już ma. Interesuje się drugim Juventus jednego polskiego bramkarza już ma. Interesuje się drugim Sergej Milinković-Savić na 90 procent latem odejdzie z Lazio Sergej Milinković-Savić na 90 procent latem odejdzie z Lazio

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy