„Bonucci popełnia amatorskie błędy. Jest ofiarą samego siebie!”

„Bonucci popełnia amatorskie błędy. Jest ofiarą samego siebie!” fot. Transfery.info
Rafał Bajer
Rafał Bajer
Źródło: Sportitalia

Luciano Moggi skrytykował Leonardo Bonucciego.

Jednym z hitów letniego okna transferowego była niewątpliwie przeprowadzka Bonucciego z Juventusu do Milanu. Informacje o możliwym transferze pojawiły się praktycznie znikąd i początkowo były uznawane za zwykłe plotki, ale bardzo szybko się potwierdziły - transakcję dopięto w zaledwie kilka dni.

Zawodnik, który niegdyś był filarem defensywy „Starej Damy” miał być fundamentem pod odbudowywaną drużyną „Rossonerich” mającej ambicje powrotu na szczyt europejskiej piłki. Od czasu transferu Bonucci znacznie obniżył jednak loty i obecnie jego występy zarówno w klubie, jak i reprezentacji pozostawiają wiele do życzenia. Były dyrektor wykonawczy „Bianconerich”, Luciano Moggi, uważa, że defensor jest nieco zakłopotany w nowym środowisku.

- Bonucci grał w Juventusie bardzo solidnie. Zawodnicy z formacji obronnej znali się bardzo dobrze i mieli świetnego trenera, który wiedział, jak ich zmotywować. Według mnie Allegri nie jest gorszy od Conte. Kiedy Bonucci robił pewne rzeczy, był po prostu odsyłany na trybuny. Dokładnie tak trzeba postępować z zawodnikami tego typu - stwierdził Moggi w wywiadzie dla „Sportitalia”.

- On jest teraz zakłopotany. Opuścił drużynę, która grała w ustawieniu 3-5-2, i dołączył do stosującej formację 4-4-2. Milan nie wygląda jak prawdziwa drużyna, piłkarze są bardzo zmieszani.

- W meczu przeciwko Macedonii Bonucci popełniał amatorskie błędy. To problem wynikający z psychiki. Jeśli nie jesteś w odpowiednim stanie mentalnym, możesz popełniać proste błędy. Myślę, że on jest ofiarą samego siebie, ponieważ zbyt dużo gadał przed przejściem do Milanu. Został kapitanem, ale jego występy nie są na poziomie zarówno Milanu, jak i reprezentacji Włoch.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Bayern Monachium zdążył w ostatniej chwili?! Thomas Tuchel miał umówioną rozmowę z innym klubem Bayern Monachium zdążył w ostatniej chwili?! Thomas Tuchel miał umówioną rozmowę z innym klubem Reprezentacja Polski: Znamy komentatorów na mecz z Albanią Reprezentacja Polski: Znamy komentatorów na mecz z Albanią Raphaël Varane: Zakończę karierę w jednym z tych klubów Raphaël Varane: Zakończę karierę w jednym z tych klubów OFICJALNIE: Mateusz Bogusz odchodzi z Ibizy. „Nie możemy mieć w składzie zawodników, którzy nie są całkowicie oddani drużynie” OFICJALNIE: Mateusz Bogusz odchodzi z Ibizy. „Nie możemy mieć w składzie zawodników, którzy nie są całkowicie oddani drużynie” David Villa kupił klub piłkarski David Villa kupił klub piłkarski Juventus jednego polskiego bramkarza już ma. Interesuje się drugim Juventus jednego polskiego bramkarza już ma. Interesuje się drugim Sergej Milinković-Savić na 90 procent latem odejdzie z Lazio Sergej Milinković-Savić na 90 procent latem odejdzie z Lazio

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy