Bramka sezonu już za nami?! Niesamowity strzał Valentino Lazaro [WIDEO]

2020-11-09 07:53:20; Aktualizacja: 3 lata temu
Bramka sezonu już za nami?! Niesamowity strzał Valentino Lazaro [WIDEO] Fot. Borussia Mönchengladbach
Paweł Machitko
Paweł Machitko Źródło: Transfery.info

Do niezwykle widowiskowego meczu doszło w niedzielę w Leverkusen. Bayer ostatecznie pokonał 4-3 Borussię Mönchengladbach, a spotkanie zostało okraszone trafieniem Valentino Lazaro.

Trzy punkty dla gospodarzy zostały w zasadzie przypieczętowane w 82. minucie, gdy Julian Baumgartlinger wyprowadził Bayern na prowadzenie 4-2. Wcześniej trafiali dwukrotnie Lucas Alario oraz Leon Bailey, a dla gości dwukrotnie Lars Stindl. Wszyscy jednak mówią o bramce zdobytej przez wspomnianego Lazaro w 94. minucie.

24-letni Austriak zdecydował się wówczas uderzyć piłkę... skorpionem zza zasłony stworzonej przez defensora Bayeru. Bramkarz Lucas Hrádecký nie miał nawet czasu na reakcję, piłka wpadła idealnie w okienko strzeżonej przez niego bramki.

Lazaro tym samym najprawdopodobniej już w listopadzie zapewnił sobie nominację do Nagrody Puskasa dla najładniejszej bramki sezonu.

Ostatnio gol strzelony w podobny sposób walczył o tę nagrodę w 2018 roku. Australijczyk Riley McGree musiał się wówczas zadowolić miejscem w dziesiątce, ale poza podium. Nagrodę zgarnął Mohamed Salah za bramkę na 1-0 w derbach Liverpoolu.

SKRÓT MECZU (bramka Lazaro od 01:35):