Bruno Fernandes zaoferowany Realowi Madryt

Bruno Fernandes zaoferowany Realowi Madryt fot. Bruno Fernandes I Instagram
Rafał Bajer
Rafał Bajer
Źródło: AS

Agent Jorge Mendes na specjalne życzenie Sportingu zwrócił się do Realu Madryt w sprawie Bruno Fernandesa.

Propozycje z Anglii rozochociły władze lizbońskiego klubu, który liczy, że jeszcze tego lata mógłby zarobić spore pieniądze na jednym ze swoich najlepszych zawodników. Bruno Fernandes ma za sobą znakomity sezon, w którym pokazał, iż gra w środku pola wcale nie przeszkadza mu w regularnym zdobywaniu bramek. Starania Manchesteru United oraz Tottenhamu nie były jednak wystarczające, by przekonać „Lwy”.

Teraz „AS” informuje, że z racji zamknięcia okna transferowego w Anglii, Sporting poszukuje potencjalnego kupca na własną rękę. Klub zgłosił się do superagenta Jorge Mendesa, który otrzymał za zadanie znalezienie chętnej ekipy do udziału w transakcji. Propozycję zakupu Fernandesa otrzymał Real Madryt, lecz „Królewscy” zostali z góry poinformowani, że operacja musi się odbyć na odpowiednich warunkach.

Wyjściową ceną za 24-latka jest kwota 70 milionów euro. Sporting nie zamierza negocjować tej sumy i liczy, że nie jest ona zbyt wygórowana jak na warunki panujące obecnie na rynku. Realowi podobają się ostatnie osiągnięcia pomocnika, ale może to na razie nie wystarczyć, by przekonać ich do wyłożenia takich pieniędzy.

Na ten moment priorytetem dla „Los Blancos” jest transakcja z udziałem Neymara. Wyścig pomiędzy madrytczykami a Barceloną i Juventusem trwa w najlepsze, dlatego działacze z Santiago Bernabéu w pełni koncentrują się na tym zakupie. Ponadto problematyczne byłoby przekonanie samego trenera, Zinedine'a Zidane'a, który już wcześniej upierał się, że jako wzmocnienie pomocy widzi jedynie Paula Pogbę.

Najprawdopodobniej nie oznacza to, że Fernandes będzie zmuszony czekać na transfer szczególnie długo. Jego usługami wciąż interesuje się Manchester United, który chciałby dopiąć ostatnie rozmowy i zapewnić sobie styczniowe wzmocnienie. Sportingowi i piłkarzowi zależy jednak, by transakcję zatwierdzić jak najwcześniej.

W poprzednim sezonie Bruno Fernandes strzelił 29 goli i zanotował 17 asyst w 48 spotkaniach.

Zobacz również

Sponsor serwisu. Sprawdź promocję w PZBuk Sponsor serwisu. Sprawdź promocję w PZBuk Kapustka nie trafi do Legii Kapustka nie trafi do Legii Liverpool najbliżej pozyskania Wernera, ale Niemiec otrzymał też dwie inne propozycje Liverpool najbliżej pozyskania Wernera, ale Niemiec otrzymał też dwie inne propozycje OFICJALNIE: Premier League uruchamia Galerię Sław. Pierwsi piłkarze znajdą się w niej już w marcu OFICJALNIE: Premier League uruchamia Galerię Sław. Pierwsi piłkarze znajdą się w niej już w marcu Manchester City idzie na wojnę z UEFA. OFICJALNIE: Klub złożył odwołanie do Trybunału Arbitrażowego ds. Sportu Manchester City idzie na wojnę z UEFA. OFICJALNIE: Klub złożył odwołanie do Trybunału Arbitrażowego ds. Sportu Liga Mistrzów: TVP dokonała wyboru rewanżowych meczów, które pokaże na swojej antenie Liga Mistrzów: TVP dokonała wyboru rewanżowych meczów, które pokaże na swojej antenie Nie tylko Slisz. Legia zasadza się na hit transferowy Nie tylko Slisz. Legia zasadza się na hit transferowy Legia Warszawa OFICJALNIE potwierdziła testy medyczne Slisza Legia Warszawa OFICJALNIE potwierdziła testy medyczne Slisza

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy