Brzęczek o braku powołania dla Grosickiego

Brzęczek o braku powołania dla Grosickiego
Mateusz Michałek
Mateusz Michałek
Źródło: Łączy Nas Piłka

Selekcjoner reprezentacji Polski, Jerzy Brzęczek, w trakcie poniedziałkowej konferencji prasowej wypowiedział się m.in. na temat braku powołania dla Kamila Grosickiego.

30-letni skrzydłowy po raz kolejny był bohaterem ostatniego dnia okna transferowego. Mimo, że tylko krok dzielił Grosickiego od przenosin do Bursasporu, ostatecznie został on w Hull City. Więcej na temat całej sprawy TUTAJ i TUTAJ. Brzęczek wysłał powołania jeszcze przed piątkowym zamieszaniem. Mimo chęci zmiany klubowych barw przez skrzydłowego, jego nieobecność na liście była jednak sporym zaskoczeniem.

Jak skomentował tę sprawę Brzęczek?

- Kamil był piłkarzem, z którym rozmawiałem najwięcej. Ze wszystkich zawodników po mistrzostwach świata do klubu dołączył ostatni. Jasna była sytuacja, że przed zakończeniem okienka transferowego Hull City chciało, żeby zmienił klub. Znamy przecież całą sagę. Przekaz do Kamila był jasny: „Kamil, ja ciebie bardzo potrzebuję, ta reprezentacja również. Ale analizując twoją sytuację przy zmianie klubu najlepszym rozwiązaniem będzie, gdy będziesz pracował u trenera, który cię pozna, poznasz otoczenie, zawodników. Będziesz mógł walczyć o miejsce w klubie i przyjechać na zgrupowanie”.

- Decyzja nie była spowodowana tym, że nie grał. Ważną decyzją w tej kwestii była sytuacja Kamila, ewentualna zmiana klubu. Na dzień dzisiejszy Kamil wraca do Hull, ma przeprowadzić rozmowę z trenerem i myślę, że będzie walczył o swoje. Potrzebujemy takiego Kamila Grosickiego z eliminacji Mistrzostw Świata, a nawet jeszcze lepszego - powiedział nowy selekcjoner.

Przypomnijmy, że reprezentacja Polski już w najbliższy piątek zmierzy się w ramach Ligi Narodów z Włochami. Następnie - 11 września - zagra towarzysko z Irlandią.

Zobacz również

Zwrot środków za pierwszy przegrany kupon w Betclic nawet do 500 złotych Zwrot środków za pierwszy przegrany kupon w Betclic nawet do 500 złotych Alaba rozchwytywany. Inter Mediolan wkroczył do walki o Austriaka Alaba rozchwytywany. Inter Mediolan wkroczył do walki o Austriaka Wyjazdowa koszulka Chelsea na nowy sezon [FOTO] Wyjazdowa koszulka Chelsea na nowy sezon [FOTO] Liverpool prowadzi zaawansowane rozmowy z Thiago Alcântarą Liverpool prowadzi zaawansowane rozmowy z Thiago Alcântarą Widzew może zatrudnić Ojrzyńskiego Widzew może zatrudnić Ojrzyńskiego Forsell może zostać w Ekstraklasie. Znajduje się na szczycie listy życzeń Forsell może zostać w Ekstraklasie. Znajduje się na szczycie listy życzeń Havertz ze zgodą na opuszczenie Bayeru. „Mamy umowę” Havertz ze zgodą na opuszczenie Bayeru. „Mamy umowę” Daniele De Rossi rozpoczyna karierę trenerską w Serie A Daniele De Rossi rozpoczyna karierę trenerską w Serie A

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy