Były piłkarz Napoli bohaterem. To on obezwładnił napastnika, który zranił Pablo Mariego

Były piłkarz Napoli bohaterem. To on obezwładnił napastnika, który zranił Pablo Mariego
Karol Brandt
Karol Brandt
Źródło: La Gazzetta dello Sport

W czwartkowy wieczór w jednej z włoskich galerii nożownik ranił pięć osób, w tym Pablo Mariego, zawodnika Monzy. Sprawcę ataku rozbroił Massimo Tarantino, były piłkarz SSC Napoli, a obecnie działacz.

Kiedy wiele drużyn z Europy rywalizowało w europejskich pucharach, dotarły do nas niepokojące wieści z przedmieścia Mediolanu.

46-letni Włoch w pewnej chwili wziął do ręki znajdujący się w sklepie nóż i zaczął dźgać przypadkowo napotkane osoby. Jednym z zaatakowanych był Pablo Mari.

Hiszpański obrońca przebywał w galerii z dzieckiem, gdy w pewnej chwili poczuł ból pleców. Jak się okazało, sprawca zadał mu jeden cios.

Piłkarz Monzy trafił na szpitalny oddział i jego życiu nic już nie zagraża.

Tyle szczęścia nie miał kasjer, który zginął w drodze do szpitala.

Poza Marim, zranione zostały jeszcze trzy osoby.

Tym, który obezwładnił mającego problemy psychiczne napastnika, był Massimo Tarantino.

51-latek w przeszłości grał w takich klubach jak SSC Napoli, Bologna FC czy AC Monza. Po zakończeniu kariery piłkarskiej zaczął się spełniać jako działacz.

Początkowo Tarantino koordynował pracę działu młodzieżowego w Bologna FC oraz Romie. W tej chwili trzyma on pieczę nad pionem sportowym SPAL.

„La Gazzetta dello Sport” postanowiła skontaktować się z występującym przed laty na pozycji lewego obrońcy Włochem.

– Wrzeszczał, zwyczajnie krzyczał. Ja bohaterem? Niczego tak naprawdę nie zrobiłem – stwierdził.

Sprawca w wyniku działań Tarantino został ujęty i przekazany w ręce policji.

***

Pablo Marí po ataku nożownika: Miałem szczęście

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Tyle trzeba zapłacić za Piotra Zielińskiego. Jeden z najdroższych Polaków w historii Tyle trzeba zapłacić za Piotra Zielińskiego. Jeden z najdroższych Polaków w historii Oshwin Andries nie żyje. Utalentowany piłkarz z Republiki Południowej Afryki bestialsko zamordowany Oshwin Andries nie żyje. Utalentowany piłkarz z Republiki Południowej Afryki bestialsko zamordowany Nicolò Zaniolo odchodzi z Romy. Znamy szczegóły rekordowego transferu Nicolò Zaniolo odchodzi z Romy. Znamy szczegóły rekordowego transferu POTWIERDZONE: Christian Atsu wyciągnięty spod gruzów zawalonego budynku POTWIERDZONE: Christian Atsu wyciągnięty spod gruzów zawalonego budynku Transfery - Relacja na żywo [07/02/2023] Transfery - Relacja na żywo [07/02/2023] Górnik Zabrze finalizuje pierwszy zimowy transfer Górnik Zabrze finalizuje pierwszy zimowy transfer „Przedłużenie umowy z Lionelem Messim to bardzo zły pomysł” „Przedłużenie umowy z Lionelem Messim to bardzo zły pomysł”

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy