Były reprezentant Francji skazany za przemoc z użyciem broni

Były reprezentant Francji skazany za przemoc z użyciem broni fot. Shutterstock
Norbert Bożejewicz
Norbert Bożejewicz
Źródło: RMC Sport

Tony Vairelles został skazany przez francuski sąd na pięć lat więzienia, z czego dwa w zawieszeniu, za przemoc z użyciem broni pod jedną z dyskotek w pobliżu Nancy w 2011 roku. Razem z nim wyroki usłyszeli trzej jego bracia - Fabrice, Jimmy i Giovan.

Ośmiokrotny reprezentant Francji prezentował w przeszłości solidny poziom sportowym, co pozwoliło mu dostąpić zaszczytu występowania na rodzimych boiskach w takich zespołach, jak AS Nancy, RC Lens, Olympique Lyon, Bordeaux, Stade Rennais czy Bastia.

Największe sukcesy odnosił w drugim i trzecim klubie, z którymi sięgnął przede wszystkim dwukrotnie po mistrzostwo kraju (po razie z Lens i Lyonem).

Swoją profesjonalną karierę zakończył w 2011 roku jako zawodnik trzecioligowego FC Gueugnon i... niedługo później narobił sobie sporo problemów z uwagi na incydent mający miejsce pod nocnym klubem „Les 4 aces” w Essay-lès-Nancy.

Całe zamieszanie w nim zaczęło się od zwrócenia uwagi przez ochroniarzy jego dwóm braciom - Giovanemu i Jimmy'emu, którzy zostali poproszeni o zaprzestanie spożywania drinków na parkiecie. Panowie zareagowali agresywnie na prośbę pracowników klubu, co doprowadziło do ich siłowego usunięcia z budynku.

Wówczas do akcji wkroczyli Tony i trzeci z braci - Fabrice, którzy po dołączeniu do sprzeczki wyciągnęli broń i postrzelili trzech ochroniarzy.

Obaj trafili za to na pięć miesięcy do aresztu i początkowo usłyszeli zarzut usiłowania zabójstwa. W toku prowadzonego śledztwa został on zmieniony na przemoc z użyciem broni, co pozwoliło im uniknąć długiej odsiadki.

Dzięki temu sąd w Nancy wymierzył byłym piłkarzom kary pięciu lat więzienia, w tym dwóch w zawieszeniu. Z kolei Giovan i Jimmy, za uczestnictwo w całym zajściu, zostali skazani na trzy lata więzienia, z czego dwóch w zawieszeniu. Ponadto cała czwórka otrzymała zakaz noszenia oraz posiadania broni przez pięć lat.

Kar nie uniknęli także ochroniarze, którzy za nadmierne użycie przemocy, usłyszeli wyroki w zawieszeniu - trzy miesiące dla jednego i cztery miesiące dla pozostałych dwóch.

Więcej na temat: Tony Vairelles Francja

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] PSG przyśpieszyło rozmowy w sprawie dużego transferu PSG przyśpieszyło rozmowy w sprawie dużego transferu Lech Poznań wstrzymał transfer obrońcy Lech Poznań wstrzymał transfer obrońcy OFICJALNIE: Koniec telenoweli. Sven Botman w Newcastle United OFICJALNIE: Koniec telenoweli. Sven Botman w Newcastle United Raphinha o krok od odejścia z Leeds United. Jest porozumienie między klubami! Raphinha o krok od odejścia z Leeds United. Jest porozumienie między klubami! Chelsea przechwyci transfer Tottenhamu?! Musi wyłożyć ponad 60 milionów funtów Chelsea przechwyci transfer Tottenhamu?! Musi wyłożyć ponad 60 milionów funtów Agent Grzegorza Krychowiaka: On zostaje w Rosji Agent Grzegorza Krychowiaka: On zostaje w Rosji OFICJALNIE: Takumi Minamino odszedł z Liverpoolu OFICJALNIE: Takumi Minamino odszedł z Liverpoolu

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy