Carlo Ancelotti z jasną deklaracją w sprawie przyszłości. Poruszył także temat syna

Carlo Ancelotti z jasną deklaracją w sprawie przyszłości. Poruszył także temat syna fot. Saolab Press / Shutterstock.com
Patryk Krenz
Patryk Krenz
Źródło: Radio Rai [Radio Anch'io Sport]

Carlo Ancelotti wbrew ostatnim plotkom zamierza wypełnić swój kontrakt z Realem Madryt. Włoski szkoleniowiec wypowiedział się również o przyszłości swojego syna, łączonego z samodzielną pracą w FC Basel. „Pojawia się zbyt wiele plotek” - powiedział w audycji Radio Rai weteran.

W kontekście przyszłości Carlo Ancelottiego pojawiło się w ostatnich tygodniach multum doniesień. Słabsze wyniki madryckiej drużyny pod wodzą 63-latka miały znacznie obniżyć jego notowania u Florentino Pereza, szukającego już ponoć nowego trenera.

Czterokrotny zdobywca Ligi Mistrzów to główny cel brazylijskiej federacji, która rozgląda się za następcą Tite. Tamtejszy związek zapewnia jednak, że uszanuje kontrakt Włocha, a więc do żadnych negocjacji w najbliższym czasie nie dojdzie.

„Carletto” według niedawnych rewelacji ESPN miał znaleźć się również na liście życzeń włodarzy Chelsea, którzy końcówkę tego sezonu przebiedują z Frankiem Lampardem na ławce. Jak widać, doświadczony szkoleniowiec z Reggiolo wzbudza nadal sporo zainteresowania.

Jak na to całe zamieszanie reaguje sam zainteresowany?

- Jest takie ładne powiedzenie, które sprawdza się w tym przypadku: słowa są niesione przez wiatr. I tak jest, mam kontrakt do 30 czerwca 2024 roku i chciałbym go respektować - powiedział bez ogródek w audycji Rai Radio 1 w Radio Anch'io Sport.

Medialne spekulacje nie dotyczyły w ostatnim czasie, tylko starszego z rodu Ancelottich. Syn 63-latka, Davide, był łączony z rozpoczęciem pracy na własną rękę w szwajcarskim FC Basel. 

- On kończy kurs trenerski UEFA Pro w Walii, skończy go w maju, wtedy będzie mógł trenować każdy rodzaj drużyny. Nie będzie to Basel, ponieważ czuje się tu dobrze i chcemy, aby tu pozostał. W dniu, w którym będzie chciał zacząć na własną rękę, myślę, że to zrobi i zrobi to dobrze - powiedział „Carletto”, wyjaśniając przyszłość swojego asystenta.

Real Madryt już w najbliższy czwartek zmierzy się z Chelsea w ramach ćwierćfinału Ligi Mistrzów. Rewanż na Stamford Bridge zaplanowano na 18 kwietnia.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] „On na sto procent jest obserwowany przez ludzi Michała Probierza”. Chodzi o jeszcze jednego gracza Legii Warszawa „On na sto procent jest obserwowany przez ludzi Michała Probierza”. Chodzi o jeszcze jednego gracza Legii Warszawa EA Sports FC 24: Najsilniej uderzający. Lukas Podolski utrzymuje się w czołówce EA Sports FC 24: Najsilniej uderzający. Lukas Podolski utrzymuje się w czołówce Manchester City chce zrobić z niego mężczyznę. Transfer ma być przesądzony Manchester City chce zrobić z niego mężczyznę. Transfer ma być przesądzony Sieć pizzerii drze łacha z Chelsea Sieć pizzerii drze łacha z Chelsea Piłkarze PSG po Le Classique:  Pierdo***e swoje matki [WIDEO] Piłkarze PSG po Le Classique: Pierdo***e swoje matki [WIDEO] Lech Poznań: Piłkarz „Kolejorza” wypada z gry na miesiąc [OFICJALNIE] Lech Poznań: Piłkarz „Kolejorza” wypada z gry na miesiąc [OFICJALNIE] Raków Częstochowa: Dawid Szwarga odbył rozmowę z Sonnym Kittelem Raków Częstochowa: Dawid Szwarga odbył rozmowę z Sonnym Kittelem

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy