Cavani reaguje na śledztwo angielskiej federacji w sprawie rzekomego rasizmu. Są oświadczenia! [OFICJALNIE]

Cavani reaguje na śledztwo angielskiej federacji w sprawie rzekomego rasizmu. Są oświadczenia! [OFICJALNIE] fot. Vlad1988 / Shutterstock.com
Karol Brandt
Karol Brandt
Źródło: Manchester United

Manchester United w ostatniej kolejce Premier League pokonał Southampton 3:2. Ogromną zasługę w triumfie miał Edinson Cavani, którego radość przerwał jednak niefortunny wpis w mediach społecznościowych. Teraz zawodnik wydał stosowne oświadczenie.

Asysta i dwa gole doświadczonego napastnika pozwoliły „Czerwonym Diabłom” sięgnąć po trzy punkty, mimo że do 60. minuty przegrywały one już 0:2. Dla popularnego „El Matadora” był to dopiero pierwszy tak dobry występ po zmianie klubu, dlatego nie może dziwić fakt, że piłkarz ten po meczu otrzymał szereg gratulacji, nie tylko od kibiców, ale i przyjaciół.

W jednej z wiadomości znalazły się następujące słowa: „Asi te quiero, Matador”. Oznacza to: „’El Matadar’, kocham cię tak mocno”. Cavani postanowił ją udostępnić, poszerzając wpis o swój komentarz, jakim było „Gracías negrito”, co w jednej z interpretacji może oznaczać - „Dzięki, czarnuchu”.

33-latek zupełnie nie miał o tym pojęcia, a kiedy tylko dowiedział się, że jego działalność w mediach społecznościowych może być przedmiotem władz angielskiej federacji piłkarskiej, szybko usunął wspomniany wpis. Zawodnikowi grożą nawet trzy spotkania zawieszenia.

Zważywszy na te informacje, środkowy napastnik oraz jego klub wydały oświadczenia.

„Wiadomość, którą wysłałem po meczu w niedzielę, miała być miłym pozdrowieniem dla przyjaciela, dziękując mu za otrzymane gratulacje. Ostatnią rzeczą, jaką chciałem zrobić, było obrażenie kogokolwiek. Jestem całkowicie przeciwny rasizmowi i usunąłem wiadomość, gdy tylko wyjaśniono mi, że można ją interpretować w dwojaki sposób. Chciałbym za to szczerze przeprosić” – czytamy w komunikacie gracza, któremu wtóruje Manchester United.

„Jest dla nas jasne, że za wiadomością Edinsona nie kryły się absolutnie żadne złośliwe intencje, a on ją usunął, gdy tylko został poinformowany, że może to zostać źle zinterpretowane. Edinson przeprosił za ten nieumyślny występek. Manchester United i wszyscy nasi gracze są w pełni zaangażowani w walkę z rasizmem” – głosi stanowisko ekipy z Old Trafford.

Pomimo wydanych komunikatów, wciąż nie wiadomo, jak do całej sprawy podejdzie angielska federacja. Musimy bowiem wiedzieć, że w przeszłości za podobny czyn Bernando Silva musiał odpokutować jednomeczowe zawieszenie.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] OFICJALNIE: FIFA odrzuciła apelację Atlético Madryt. Trippier ponownie zawieszony OFICJALNIE: FIFA odrzuciła apelację Atlético Madryt. Trippier ponownie zawieszony Inter Mediolan zmienia nazwę i herb. Czas na nowe otwarcie w marcu Inter Mediolan zmienia nazwę i herb. Czas na nowe otwarcie w marcu OFICJALNIE: Giampaolo zwolniony z Torino OFICJALNIE: Giampaolo zwolniony z Torino Milik tuż-tuż przeprowadzki. Wstępne porozumienie klubów Milik tuż-tuż przeprowadzki. Wstępne porozumienie klubów OFICJALNIE: Gerard Piqué wybrał nowego trenera swojego klubu. Stary znajomy z Barcelony i absolutny debiutant OFICJALNIE: Gerard Piqué wybrał nowego trenera swojego klubu. Stary znajomy z Barcelony i absolutny debiutant OFICJALNIE: Wilshere wreszcie znalazł klub. Bez pracodawcy pozostawał od 5 października OFICJALNIE: Wilshere wreszcie znalazł klub. Bez pracodawcy pozostawał od 5 października OFICJALNIE: Fernando Gago rozpoczyna karierę trenerską w wieku 34 lat OFICJALNIE: Fernando Gago rozpoczyna karierę trenerską w wieku 34 lat

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy