„Ceballos? Miał korzystniejsze oferty niż ta Realu”

„Ceballos? Miał korzystniejsze oferty niż ta Realu” fot. Transfery.info
Rafał Bajer
Rafał Bajer
Źródło: AS

Antonio Adán wypowiedział się na temat transferu jego kolegi, Daniela Ceballosa, do Real Madryt.

Bramkarz urodzony w Madrycie od dziecka był związany z „Królewskimi” i przechodził przez kolejne szczeble klubowej hierarchii. Kiedy w końcu udało mu się przebić do pierwszego zespołu musiał się jednak pogodzić z rolą rezerwowego, co w końcu doprowadziło do jego odejścia. Tego lata na Santiago Bernabeu przeniósł się jego klubowy kolega, Dani Ceballos, i 30-latek nie ukrywa, że to on doradzał młodemu zawodnikowi, kiedy ten zastanawiał się nad zaakceptowaniem oferty Realu.

- Doradzałem mu, ale to on musiał podjąć decyzję. Należy też zaznaczyć, że podejmował ją z myślą o swojej sportowej przyszłości, dlatego też tak długo mu to zajęło. To przykre, że niektórzy twierdzą, iż poszedł tam ze względów finansowych. Był wtedy bardzo popularny i w innych miejscach oferowano mu znacznie więcej - stwierdził Adán w wywiadzie dla dziennika „AS”.

Początki Ceballosa w Madrycie nie są jak na razie zbyt udane i pomocnik do tej pory wchodził na boisko dopiero z ławki rezerwowych. Bramkarz zaleca mu jednak cierpliwość.

- Dani zdawał sobie sprawę, do jakiego klubu przechodzi i jak trudno wywalczyć tam sobie miejsce. Ale on był najlepszym piłkarzem Europy w swoim wieku, więc jeśli ktoś miał być gotowy na Real Madryt, to właśnie on, ponieważ w tym klubie grają najlepsi. Musi być cierpliwy, pracować z pokorą i wykorzystywać czas, który otrzyma. Wtedy udowodni, czego jest wart.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Juventus chce polskiego bramkarza. Letni transfer na horyzoncie Juventus chce polskiego bramkarza. Letni transfer na horyzoncie Zbigniew Boniek zachwycony kadrowiczem. „Ani Jan Bednarek, ani Jakub Kiwior tego nie mają” Zbigniew Boniek zachwycony kadrowiczem. „Ani Jan Bednarek, ani Jakub Kiwior tego nie mają” Real Madryt zaskoczony decyzją Brahima Diaza. Klub i piłkarz mają odmienny plan na przyszłość Real Madryt zaskoczony decyzją Brahima Diaza. Klub i piłkarz mają odmienny plan na przyszłość Piotr Zieliński przekonany. Przyszłość Polaka się wyjaśnia Piotr Zieliński przekonany. Przyszłość Polaka się wyjaśnia Zinédine Zidane z niespodziewanym kierunkiem powrotu na ławkę trenerską? „Jest na krótkiej liście” Zinédine Zidane z niespodziewanym kierunkiem powrotu na ławkę trenerską? „Jest na krótkiej liście” Roberto Firmino z niespodziewaną kierunkiem transferu? Musiałby opuścić Premier League Roberto Firmino z niespodziewaną kierunkiem transferu? Musiałby opuścić Premier League Real Madryt: To on zastąpi Carlo Ancelottiego? „Jest na pole position” Real Madryt: To on zastąpi Carlo Ancelottiego? „Jest na pole position”

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy