Chelsea: Czterech atakujących może odejść latem z klubu

Chelsea: Czterech atakujących może odejść latem z klubu
Mateusz Michałek
Mateusz Michałek
Źródło: Daily Mirror

Chelsea potwierdziła dzisiaj letni transfer Hakima Ziyecha z Ajaksu. Można przypuszczać, że to początek ofensywy w wykonaniu działaczy „The Blues”. Jednocześnie po zakończeniu sezonu z londyńskim klubem pożegna się kilku zawodników.

Lista może oczywiście się jeszcze wydłużyć, ale według „Daily Mirror” w tym momencie w grupie piłkarzy, z którymi Chelsea ma zamiar się pożegnać są Olivier Giroud, Pedro, Willian oraz Michy Batshuayi. W zasadzie każdy z nich już wcześniej był łączony z opuszczeniem Stamford Bridge.

Wydawało się, że 33-letni Giroud w styczniu przeniesie się do Interu. Zainteresowanie jego osobą wykazywały również Lazio oraz Tottenham. Francuski napastnik nie miał problemów z dogadaniem się z tymi klubami, ale Chelsea chciała najpierw pozyskać kogoś na jego miejsce. Jak wiadomo, tego nie zrobiła. Latem zapewne będzie inaczej. Zwłaszcza, że kontrakt atakującego wygasa 30 czerwca.

Umowy ważne jeszcze tylko przez kilka miesięcy mają również Pedro i Willian. Zgodnie z wcześniejszymi doniesieniami Frank Lampard chce zatrzymać w drużynie tego drugiego, lecz władze Chelsea mają na ten temat nieco inne zdanie. Z klubem zapewne pożegna się też Batshuayi.

„The Blues” mogą rozstać się z całą wymienioną wyżej czwórką. Szanse na to zwiększy każdy kolejny transfer ofensywnego gracza do angielskiego klubu.

Zobacz również

Sponsor serwisu. Sprawdź promocję w PZBuk Sponsor serwisu. Sprawdź promocję w PZBuk Kapustka nie trafi do Legii Kapustka nie trafi do Legii Liverpool najbliżej pozyskania Wernera, ale Niemiec otrzymał też dwie inne propozycje Liverpool najbliżej pozyskania Wernera, ale Niemiec otrzymał też dwie inne propozycje OFICJALNIE: Premier League uruchamia Galerię Sław. Pierwsi piłkarze znajdą się w niej już w marcu OFICJALNIE: Premier League uruchamia Galerię Sław. Pierwsi piłkarze znajdą się w niej już w marcu Manchester City idzie na wojnę z UEFA. OFICJALNIE: Klub złożył odwołanie do Trybunału Arbitrażowego ds. Sportu Manchester City idzie na wojnę z UEFA. OFICJALNIE: Klub złożył odwołanie do Trybunału Arbitrażowego ds. Sportu Liga Mistrzów: TVP dokonała wyboru rewanżowych meczów, które pokaże na swojej antenie Liga Mistrzów: TVP dokonała wyboru rewanżowych meczów, które pokaże na swojej antenie Nie tylko Slisz. Legia zasadza się na hit transferowy Nie tylko Slisz. Legia zasadza się na hit transferowy Legia Warszawa OFICJALNIE potwierdziła testy medyczne Slisza Legia Warszawa OFICJALNIE potwierdziła testy medyczne Slisza

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy