Chelsea dopięła swego. Słowne porozumienie w sprawie transferu wielkiego talentu

2024-05-18 22:55:58; Aktualizacja: 4 tygodnie temu
Chelsea dopięła swego. Słowne porozumienie w sprawie transferu wielkiego talentu Fot. CloudVisual / Shutterstock.com
Norbert Bożejewicz
Norbert Bożejewicz Źródło: Fabrizio Romano

Chelsea osiągnęła wyznaczony sobie cel i znajduje się o krok od zakontraktowania Estêvão z Palmeiras po osiągnięciu słownego porozumienia z jego dotychczasowym pracodawcą - poinformował Fabrizio Romano.

Przedstawiciele „The Blues” znajdowali się nie tak dawno na dobrej drodze do wypracowania pełnego konsensusu w sprawie sprowadzenia wielce obiecującego Endricka. Na finałowej prostej bardziej przekonujący okazał się ostatecznie Real Madryt i to z tym klubem zawarł porozumienie utalentowany napastnik.

Drużyna ze Stamford Bridge nie rozpamiętywała zbyt długo tej negocjacyjnej porażki i rozpoczęła starania o ściągnięcie klubowego kolegi brazylijskiego atakującego - Estêvão.

Chelsea przychodziło na tym polu rywalizować o względy 17-letniego skrzydłowego w dużej mierze z Paris Saint-Germain oraz Barceloną. Ci pierwsi nie kwapili się do przejścia do zdecydowanych konkretów. Z kolei drudzy mieli związane ręce przez trudną sytuację finansową, ale mimo to cieszyli się największym uznaniem w oczach samego piłkarza.

Stanowiło to pewien kłopot dla angielskiego klubu, ale podjęcie przez niego zdecydowanych działań przyniosło sukces w postaci ustalenia warunków współpracy z zawodnikiem do 30 czerwca 2032 roku.

Dzięki temu „The Blues” przeszli do rozmów z Palmeiras, w których zależało im na uniknięciu konieczności aktywacji klauzuli odstępnego w wysokości 60 milionów euro, które musieliby od razu przelać na konto brazylijskiego zespołu.

„Verdão” odrzucali początkowo nadsyłane propozycje przez Chelsea. Ta nie dawała jednak za wygraną i może teraz świętować wypracowanie ustnego porozumienia z ekipą z Ameryki Południowej, o czym poinformował Fabrizio Romano.

Uważa on, że podstawowa suma transferu Estêvão zamknie się 40 milionach euro, do których będą mogły w przyszłości dojść bonusy o łącznej wysokości 25 milionów euro.

Kwestią sporną pozostaje jeszcze podział tych środków, ponieważ 30 procent praw do karty zawodniczej brazylijskiego talentu posiada jego rodzina.

Po unormowaniu tej sprawy cała transakcja ma zostać zatwierdzona przez prezydenta Palmeiras i wówczas stanie się jasne, że skrzydłowy rozpocznie swoją przygodę z europejskim futbolem w Chelsea latem 2025 roku.

Wynika to z faktu, że dopiero po 18. urodzinach będzie mógł zostać zarejestrowany w angielskim klubie i rozpocząć pracę na terenie Wysp Brytyjskich.

Juniorski reprezentant „Canarinhos” może w bieżącym roku kalendarzowym pochwalić się zdobyciem siedmiu bramek i zaliczeniem trzech asyst w 21 występach.