Chelsea odłączyła się od Superligi [OFICJALNIE]

Chelsea odłączyła się od Superligi [OFICJALNIE]
Norbert Bożejewicz
Norbert Bożejewicz
Źródło: Chelsea

Chelsea dołączyła do pozostałych angielskich klubów i rozpoczęła procedurę związaną z opuszczeniem Superligi.

Zespół z Londynu wyraził jako jeden z pierwszych swoją poważną wątpliwość w sens organizowania nowych piłkarskich rozgrywek na Starym Kontynencie.

Z uwagi na rozgrywane spotkanie ligowe z Brighton (0:0) nie zdecydował się jednak na opublikowania stosownego komunikatu przed, w trakcie i tuż po zakończeniu meczu.

Z tego też powodu Chelsea znalazła się na szarym końcu złożonego z angielskich drużyn, które wydały oświadczenia o podjęciu kroków w celu wycofania się z projektu Superligi.

„Jak informowaliśmy wcześniej tego wieczoru, Chelsea Football Club może potwierdzić, że rozpoczął formalne procedury wycofania się z grupy opracowującej plany Europejskiej Superligi.

Dołączywszy do grupy pod koniec zeszłego tygodnia, mieliśmy czas, aby w pełni rozważyć tę sprawę i zdecydowaliśmy, że nasz dalszy udział w tych planach nie będzie w najlepszym interesie klubu, naszych kibiców I szerszej społeczności piłkarskiej” - czytamy na stronie ekipy ze Stamford Bridge.

Tym samym sześć zespołów z Premier League bardzo szybko zakończyło swój udział w rewolcie pod wodzą Florentino Péreza.

Na ich odejściu cała sprawa z pewnością się nie zakończy, ponieważ do wykonania identycznego kroku sposobią się Inter Mediolan, AC Milan oraz Atlético Madryt. Z kolei FC Barcelona oddała głos w tej sprawie w ręce socios, których decyzja o opuszczeniu Superligi wydaje się także formalnością.

W zaistniałej sytuacji w gronie zwolenników nowych rozgrywek pozostanie tylko Real Madryt i Juventus.

***

OFICJALNIE: Oświadczenie Superligi. „Obecny system nie działa”

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Nie tylko Legia Warszawa. Już trzy polskie kluby chcą Bogusza Nie tylko Legia Warszawa. Już trzy polskie kluby chcą Bogusza Paulinho bliski powrotu do Europy Paulinho bliski powrotu do Europy Ricardo Sá Pinto znów do wzięcia. Portugalczyk rezygnuje z pracy w Turcji [OFICJALNIE] Ricardo Sá Pinto znów do wzięcia. Portugalczyk rezygnuje z pracy w Turcji [OFICJALNIE] Real Madryt: Florentino Pérez gra w swoją grę w sprawie Mbappé Real Madryt: Florentino Pérez gra w swoją grę w sprawie Mbappé Gianni Infantino proponuje zmiany na rynku transferowym Gianni Infantino proponuje zmiany na rynku transferowym Filip Kostić może odejść z Eintrachtu Frankfurt. Hitowy transfer na widoku Filip Kostić może odejść z Eintrachtu Frankfurt. Hitowy transfer na widoku Zé Roberto o Neymarze: Brakuje mu konsekwencji. Vinícius jest obecnie lepszy Zé Roberto o Neymarze: Brakuje mu konsekwencji. Vinícius jest obecnie lepszy

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy