Chelsea otwarta na rozstanie z Kurtem Zoumą

Chelsea otwarta na rozstanie z Kurtem Zoumą fot. Oleksandr Osipov / Shutterstock.com
Norbert Bożejewicz
Norbert Bożejewicz
Źródło: RMC Sport

Chelsea jest skłonna przedwcześnie zakończyć współpracę z Kurtem Zoumą w przypadku otrzymania za niego oferty przekraczającej 30 milionów euro - poinformował Loïc Tanzi z RMC Sport.

Reprezentant Francji stanowił nie tak dawno pewny punkt defensywny „The Blues”. Jego pozycja w zespole uległa jednak zmianie po nastaniu rządów Thomasa Tuchela, który wyżej ceni sobie umiejętności prezentowane przez swojego rodaka - Antonio Rüdigera.

W związku z tym 26-letni zawodnik został zdegradowany do funkcji rezerwowego, która niespecjalnie mu odpowiada. Z tego też względu środkowy obrońca otworzył się na ewentualna zmianę otoczenia.

„The Blues” są rzekomo gotowi na możliwe przedwczesne zakończenie współpracy z Kurtem Zoumą, co już stara się wykorzystać AS Roma, a w szczególności José Mourinho.

Portugalczyk w trakcie swojego drugiego pobytu w Chelsea w latach 2013-2015 nie stawiał początkowo zbyt chętnie na Francuza, ale potem się do niego przekonał i do momentu zwolnienia regularnie umieszczał go w wyjściowej jedenastce.

„Giallorossi” nawiązali już kontakt z ekipą ze Stamford Bridge w sprawie wypożyczenia środkowego obrońcy, ale takim rozwiązaniem nie jest zainteresowany zwycięzca ostatniej edycji Ligi Mistrzów, który na razie jest nastawiony na sprzedaż zawodnika za kwotę przekraczającą 30 milionów euro.

W mediach pojawiła się też sugestia odnosząca się do wykorzystania Gianluki Manciniego jako karty przetargowej w walce o względy 26-latka, ale do tej pory te doniesienia nie znalazły potwierdzenia.

Zouma wystąpił w 36 spotkaniach, z czego tylko 13 pod wodzą Tuchela, londyńskiego klubu w poprzednim sezonie i strzelił w nich pięć bramek.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Hitowa wymiana z udziałem Cristiano Ronaldo?! Hitowa wymiana z udziałem Cristiano Ronaldo?! Piotr Zieliński zaczyna sezon od gola z Hellasem Verona [WIDEO] Piotr Zieliński zaczyna sezon od gola z Hellasem Verona [WIDEO] OFICJALNIE: Jakub Stolarczyk opuszcza Leicester City OFICJALNIE: Jakub Stolarczyk opuszcza Leicester City Robert Lewandowski wybrał cztery ulubione piłkarskie legendy Robert Lewandowski wybrał cztery ulubione piłkarskie legendy FC Barcelona: Rozmowy w sprawie Memphisa Depaya. Transfer tuż-tuż FC Barcelona: Rozmowy w sprawie Memphisa Depaya. Transfer tuż-tuż Chelsea już blisko transferu pomocnika. Trzecia oferta Chelsea już blisko transferu pomocnika. Trzecia oferta Awantura w szatni Manchesteru United jeszcze przed meczem z Brentfordem Awantura w szatni Manchesteru United jeszcze przed meczem z Brentfordem

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy