Chelsea potrzebuje 100 milionów funtów. Ma czas do końca czerwca

Chelsea potrzebuje 100 milionów funtów. Ma czas do końca czerwca
Antoni Obrębski
Antoni Obrębski
Źródło: The Telegraph

Chelsea musi sprzedać zawodników za 100 milionów funtów, aby uniknąć kary za naruszenie Finansowego Fair Play - podaje Matt Law z „The Telegraph”. Kto pożegna się ze Stamford Bridge?

Chelsea od momentu objęcia władzy nad klubem przez duet Todd Boehly oraz Behdad Eghbali wydaje astronomiczne sumy na nowych zawodników. Zasady Finansowego Fair Play są jednak nieugięte i londyńczycy muszą również sprzedawać.

Klub od lata 2022 roku wydał na nowych graczy około miliarda funtów. Z kolei na sprzedaży zbędnych zainkasował nieznacznie ponad 300 milionów. To jednak nie wystarczy i jeśli Chelsea chce uniknąć kary, musi do 30 czerwca sprzedać graczy za co najmniej 100 milionów funtów.

Problemem może okazać się EURO 2024, które zaczyna się 14 czerwca i ciężko w jego trakcie przeprowadzać ruchy na rynku. Londyńczycy są jednak w pewien sposób zabezpieczeni. W końcu na wypożyczeniach znajduje się kilku graczy, którzy mają opcję lub przymus wykupienia przez nowy klub.

Jednym z nich jest chociażby Lewis Hall, który po spełnieniu określonych warunków musi zostać wykupiony przez Newcastle za kwotę 28 milionów funtów.

Na wypożyczeniu jest również Romelu Lukaku, ale gracz spędzający ten sezon w AS Romie nie ma klauzuli wykupu. Jak podaje Matt Law, Chelsea oczekiwałaby 30 milionów funtów za reprezentanta Belgii. Priorytetem jest po prostu pozbycie się 30-latka za rozsądne pieniądze.

Klauzulę odstępnego ma natomiast Ian Maatsen w umowie zawartej z Chelsea przed udaniem się na wypożyczenie do Borussii Dortmund. Jeżeli klub z Zagłębia Ruhry lub jakikolwiek innych będzie chciał go pozyskać, to musi wyłożyć 35 milionów funtów. Po zsumowaniu Chelsea otrzyma za tych trzech graczy, a przynajmniej się spodziewa, ponad 90 milionów funtów.

„The Blues” liczą także na odejścia z klubu Trevoha Chalobacha, Armando Broji, Marca Cucurelli, a także, ku sprzeciwowi kibiców, Conora Gallaghera.

Kontrakt tego ostatniego wygasa wraz z końcem sezonu 2024/2025, stąd Chelsea chce jeszcze na nim zarobić. Jak pisze Matt Law, oczekuje się, że Chelsea złoży Gallagherowi jakąś ofertę kontraktową w celu przedłużenia umowy, ale osiągnięcie porozumienia jest nadal dalekie od pewności.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Transfery - Relacja na żywo [14/04/2024] Transfery - Relacja na żywo [14/04/2024] Były gracz Lecha Poznań wyśmiał Mariusza Rumaka. „Pajacowanie. grają tak obrzydliwie...” Były gracz Lecha Poznań wyśmiał Mariusza Rumaka. „Pajacowanie. grają tak obrzydliwie...” Erik ten Hag wyszedł w trakcie konferencji. Nie wytrzymał po pytaniu dziennikarza [WIDEO] Erik ten Hag wyszedł w trakcie konferencji. Nie wytrzymał po pytaniu dziennikarza [WIDEO] OFICJALNIE: Fernando Santos zwolniony z Beşiktaşu OFICJALNIE: Fernando Santos zwolniony z Beşiktaşu Mariusz Rumak wezwany na dywanik przez kibiców Lecha Poznań. „Pierwszy wbiegł do szatni...” [WIDEO] Mariusz Rumak wezwany na dywanik przez kibiców Lecha Poznań. „Pierwszy wbiegł do szatni...” [WIDEO] OFICJALNIE: Zawodnik Bayernu Monachium trafił do szpitala. „Koniec sezonu”  [WIDEO] OFICJALNIE: Zawodnik Bayernu Monachium trafił do szpitala. „Koniec sezonu” [WIDEO] „Przyszedł na trening pijany. Uderzył młodego chłopaka”. Neymar wzięty pod lupę „Przyszedł na trening pijany. Uderzył młodego chłopaka”. Neymar wzięty pod lupę

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy