Chelsea: Transfer Ziyecha zostanie zrealizowany zgodnie z planem? Marokańczyk nie ma wątpliwości

Chelsea: Transfer Ziyecha zostanie zrealizowany zgodnie z planem? Marokańczyk nie ma wątpliwości fot. Ajax
Norbert Bożejewicz
Norbert Bożejewicz
Źródło: AD

Hakim Ziyech jest przekonany, że 1 lipca zostanie zawodnikiem Chelsea.

Przedwczesne zakończenie rozgrywek Eredivisie pozbawiło tamtejszych klubów problemów związanych z przedłużeniem współpracy z wieloma piłkarzami ze względu na ich wygasające wraz z końcem czerwca kontrakty.

W tym gronie znajdował się między innymi Hakim Ziyech, który już w lutym podpisał stosowne dokumenty zapewniające mu letnią przeprowadzkę do Chelsea.

Reprezentant Maroka nie zaprzątał sobie w ostatnim czasie głowy swoim terminem przenosin do londyńskiego klubu z uwagi na możliwość dokończenia sezonu w Holandii w lipcu lub sierpniu, ale teraz wobec jego definitywnego zakończenia nie ma wątpliwości, że zostanie graczem „The Blues” zgodnie z obowiązującym obecnie zasadami.

- Nie myślałem o tej sprawie. Uważam, że podpisana przeze mnie umowa wchodzi w życie 1 lipca, więc od tego dnia będę zawodnikiem Chelsea. W każdym bądź razie teraz trzeba poczekać na to, aż kraje europejskie kraje ponownie się otworzą i będzie można w nich bezpiecznie się poruszać. W szczególności dotyczy to rozgrywania w nich meczów. Ja nie mam żadnego wpływu na to i dlatego zobaczymy jak wszystko się potoczy - powiedział 27-letni skrzydłowy.

Władze Premier League starają się na razie usilnie doprowadzić do dokończenia obecnych rozgrywek w późniejszym terminie, a to z kolei uniemożliwiłoby Marokańczykowi zadebiutowanie w nowych barwach do czasu rozpoczęcia nowego sezonu. A ten może wystartować nawet we wrześniu.

Ziyech jest świadomy tego faktu i jednocześnie dziękuje wszystkich za wcześniejsze dopięcie transferu ze swoim udziałem, który przy obecnie panującej sytuacji mógłby stać się niemożliwy do zrealizowania.

- Cieszę się, że wszystko zostało dopięte wcześniej i mamy jasność. Teraz nikt nie wie, jak dokładnie będzie wyglądał rynek transferowy. Kluby nie będą już tak chętne do pozyskiwania graczy za duże kwoty - powiedział 27-latek.

Ofensywny trafił do Ajaksu Amsterdam z Twente w 2016 roku za 11 milionów euro. Od tego czasu Marokańczyk wystąpił w 165 spotkań holenderskiego zespołu, w których strzelił 48 bramek oraz zanotował 82 asysty.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Neymar podjął decyzję. Podpisanie umowy kwestią godzin Neymar podjął decyzję. Podpisanie umowy kwestią godzin FC Barcelona oburzona oświadczeniem UEFA. Katalończycy przygotowują odpowiedź FC Barcelona oburzona oświadczeniem UEFA. Katalończycy przygotowują odpowiedź André Onana może trafić do Premier League. Transfer wstrzymuje werdykt w sprawie dopingu André Onana może trafić do Premier League. Transfer wstrzymuje werdykt w sprawie dopingu Liga Mistrzów: Finał ostatecznie zostanie przeniesiony?! Wszystko przez ograniczenia wprowadzone przez Wielką Brytanię Liga Mistrzów: Finał ostatecznie zostanie przeniesiony?! Wszystko przez ograniczenia wprowadzone przez Wielką Brytanię 16-letni Polak z obiecanym debiutem w tym sezonie Serie A 16-letni Polak z obiecanym debiutem w tym sezonie Serie A Wisła Kraków: Polak następcą Hyballi?! Wisła Kraków: Polak następcą Hyballi?! Mladenović: Trochę brakowało, żeby Sá Pinto roz*ebał mi karierę Mladenović: Trochę brakowało, żeby Sá Pinto roz*ebał mi karierę

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy