Chelsea z transferem napastnika w ramach Premier League?!

2024-06-11 16:51:54; Aktualizacja: 1 miesiąc temu
Chelsea z transferem napastnika w ramach Premier League?!
Paweł Hanejko
Paweł Hanejko Źródło: Matt Law [The Telegraph]

Chelsea szuka wzmocnień w ataku, a na celownik trafił Jhon Durán z Aston Villi - donosi Matt Law z „The Telehraph”. To odpowiedź na decyzję Benjamina Šeško, który zdecyował się pozostać w RB Lipsk.

Benjamin Šeško latem nie zmieni klubu. Słoweniec uznał wspólnie ze swoim otoczeniem, że najlepszym rozwiązaniem będzie pozostanie w RB Lipsk. Przy tym wkrótce ma złożyć parafkę pod nową umową, a jej szczegóły nie są jeszcze znane. To komplikuje sprawę poszczególnym zespołom.

Nie jest tajemnicą, że chęć pozyskania 21-latka deklarowało szereg ekip na czele z Arsenalem oraz Chelsea. Szczególnie druga ze stołecznych drużyn miała chrapkę na atakującego i umieściła go na szczycie listy życzeń. Wygląda na to, że transfer ostatecznie nie dojdzie do skutku.

Co w takim wypadku? Na Stamford Bridge nie zamierzają próżnować i na radar trafiła już nowa dziewiątka, a jest nią Jhon Durán z Aston Villi - donosi Matt Law z „The Telehraph”. Piłkarz od dłuższego czasu pozostaje w orbicie zainteresowań przedstawiciela Premier League.

Jeszcze w styczniu pojawiły się pogłoski, że Kolumbijczyk mógłby trafić do Chelsea i wtedy on sam wydawał się zainteresowany taką przeprowadzką. Temat ostatecznie jednak spalił na panewce, ale Enzo Maresca naciska teraz na nowego atakującego.

Bardzo możliwe zatem, że wkrótce wpłynie za Durána stosowna propozycja. Na sprzedaży może zależeć także Aston Villi - drużyna z Birmingham chce zorganizować środki na wzmocnienia pod kątem Ligi Mistrzów i sprzedaż 20-latka to jedno z rozwiązań.

Poza Jhonem Duránem pod uwagę brany jest także między innymi Dominic Solanke.

Kolumbijczyk natomiast trafił do Aston Villi z Chicago Fire w styczniu 2023 roku za nieco ponad 16 milionów euro. Miniony sezon w jego wykonaniu to 37 spotkań, a w nich może pochwalić się ośmioma trafieniami. Kontrakt ma ważny do 30 czerwca 2028 roku.