Chelsea zostanie najdroższym sportowym klubem na świecie?!

Chelsea zostanie najdroższym sportowym klubem na świecie?! fot. Alex Yeung / Shutterstock.com
Norbert Bożejewicz
Norbert Bożejewicz
Źródło: The Athletic

Chelsea cieszy się zainteresowaniem ponad 20 podmiotów i w związku z tym jej sprzedaż może osiągnąć rekordowy pułap, o którym nie tak dawno można było tylko pomarzyć - poinformował Matt Slater z „The Athletic”.

Zbrojna inwazja Rosji na Ukrainę doprowadziła Romana Abramowicza do podjęcia decyzji o wystawieniu na sprzedaż londyńskiego zespołu. Ruch miliardera został wykonany jeszcze przed nałożeniem na niego sankcji przez brytyjski rząd, co dawało nadzieję na szybkie zbycie przez niego pakietu kontrolnego w „The Blues” i zachowanie ich płynności finansowej.

55-latek zapewnił, że nie będzie chciał z tego tytułu przywłaszczyć sobie ani jednego funta, ale jednocześnie oczekiwał wyłożenie przez nowego właściciela blisko 4 miliardów funtów (5,28 miliarda dolarów) na zakup klubu. Pierwsze propozycje nie opiewały jednak na więcej niż 2,5 miliarda funtów i po nałożeniu blokad na Abramowicza można było przypuszczać, że nastąpią ich systematyczne obniżanie.

Tymczasem rosnące zainteresowanie klubem Premier League sprawia, że może stać się on najdrożej sprzedanym zespołem sportowym w historii.

Matt Slater z „The Athletic” przekonuje, że jest to spowodowane liczbą ponad 20 podmiotów (wcześniej informowano nawet o 27 propozycjach) gotowych kupić „The Blues”.

Jeżeli zaistniały scenariusz znajdzie swoje potwierdzenie w rzeczywistości, to potencjalny nowy właściciel ekipy z Stamford Bridge przebije zakup Brooklyn Nets przez Josepha Tsaia w 2019 roku, który przeznaczył na ten cel 2,5 miliarda funtów (3,35 miliarda dolarów).

Na dalszych miejscach w klasyfikacji najdroższych sprzedanych zespołów sportowych plasują się - New York Mets (MLB), Houston Rockets (NBA) i Carolina Panthers (NFL) - 1,5 miliarda funtów (około 2,5 miliarda dolarów).

Jeżeli zaś chodzi o kluby piłkarskie, to tutaj pierwsze miejsce zajmuje rodzina Glazerów, która nabyła większościowy pakiet akcji w Manchesterze United w latach 2003-2005 za 790 milionów funtów (nieco ponad miliard dolarów).

Na razie całą operację sprzedaży Chelsea przez Abramowicza wstrzymały obowiązujące sankcje, ale prowadzone są działania mające na celu umożliwienie ekipie z Stamford Bridge trafienie w nowe ręce jeszcze przed końcem obecnego sezonu.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Eyüp Türkaslan nie żyje. Jego ciało wydobyto spod gruzów Eyüp Türkaslan nie żyje. Jego ciało wydobyto spod gruzów Jakub Świerczok już po testach medycznych, ale transfer nadal niepewny Jakub Świerczok już po testach medycznych, ale transfer nadal niepewny Jakub Świerczok wraca do futbolu. Może zagrać w Ekstraklasie Jakub Świerczok wraca do futbolu. Może zagrać w Ekstraklasie Kacper Tobiasz może latem odejść z Legii Warszawa. „Bardzo poważne zainteresowanie” Kacper Tobiasz może latem odejść z Legii Warszawa. „Bardzo poważne zainteresowanie” Pogoń Szczecin finalizuje drugi najdroższy transfer w swojej historii Pogoń Szczecin finalizuje drugi najdroższy transfer w swojej historii Newcastle United latem pobije rekord transferowy?! Cel wytypowany Newcastle United latem pobije rekord transferowy?! Cel wytypowany Pep Guardiola straszy odejściem?! „Jeśli mnie okłamiesz, następnego dnia mnie tu nie będzie” Pep Guardiola straszy odejściem?! „Jeśli mnie okłamiesz, następnego dnia mnie tu nie będzie”

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy