Chelsea zostanie najdroższym sportowym klubem na świecie?!

Chelsea zostanie najdroższym sportowym klubem na świecie?! fot. Alex Yeung / Shutterstock.com
Norbert Bożejewicz
Norbert Bożejewicz
Źródło: The Athletic

Chelsea cieszy się zainteresowaniem ponad 20 podmiotów i w związku z tym jej sprzedaż może osiągnąć rekordowy pułap, o którym nie tak dawno można było tylko pomarzyć - poinformował Matt Slater z „The Athletic”.

Zbrojna inwazja Rosji na Ukrainę doprowadziła Romana Abramowicza do podjęcia decyzji o wystawieniu na sprzedaż londyńskiego zespołu. Ruch miliardera został wykonany jeszcze przed nałożeniem na niego sankcji przez brytyjski rząd, co dawało nadzieję na szybkie zbycie przez niego pakietu kontrolnego w „The Blues” i zachowanie ich płynności finansowej.

55-latek zapewnił, że nie będzie chciał z tego tytułu przywłaszczyć sobie ani jednego funta, ale jednocześnie oczekiwał wyłożenie przez nowego właściciela blisko 4 miliardów funtów (5,28 miliarda dolarów) na zakup klubu. Pierwsze propozycje nie opiewały jednak na więcej niż 2,5 miliarda funtów i po nałożeniu blokad na Abramowicza można było przypuszczać, że nastąpią ich systematyczne obniżanie.

Tymczasem rosnące zainteresowanie klubem Premier League sprawia, że może stać się on najdrożej sprzedanym zespołem sportowym w historii.

Matt Slater z „The Athletic” przekonuje, że jest to spowodowane liczbą ponad 20 podmiotów (wcześniej informowano nawet o 27 propozycjach) gotowych kupić „The Blues”.

Jeżeli zaistniały scenariusz znajdzie swoje potwierdzenie w rzeczywistości, to potencjalny nowy właściciel ekipy z Stamford Bridge przebije zakup Brooklyn Nets przez Josepha Tsaia w 2019 roku, który przeznaczył na ten cel 2,5 miliarda funtów (3,35 miliarda dolarów).

Na dalszych miejscach w klasyfikacji najdroższych sprzedanych zespołów sportowych plasują się - New York Mets (MLB), Houston Rockets (NBA) i Carolina Panthers (NFL) - 1,5 miliarda funtów (około 2,5 miliarda dolarów).

Jeżeli zaś chodzi o kluby piłkarskie, to tutaj pierwsze miejsce zajmuje rodzina Glazerów, która nabyła większościowy pakiet akcji w Manchesterze United w latach 2003-2005 za 790 milionów funtów (nieco ponad miliard dolarów).

Na razie całą operację sprzedaży Chelsea przez Abramowicza wstrzymały obowiązujące sankcje, ale prowadzone są działania mające na celu umożliwienie ekipie z Stamford Bridge trafienie w nowe ręce jeszcze przed końcem obecnego sezonu.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] FIFA 23: Konsolowi gracze oburzeni. System zabezpieczeń się nie sprawdził FIFA 23: Konsolowi gracze oburzeni. System zabezpieczeń się nie sprawdził Liga Mistrzów: Siedem minut wytrzymał Kamil Grabara. Erling Braut Haaland w transie [WIDEO] Liga Mistrzów: Siedem minut wytrzymał Kamil Grabara. Erling Braut Haaland w transie [WIDEO] OFICJALNIE: Koniec „złotej ery” Herthy. Lars Windhorst sprzedaje udziały w cieniu skandalu OFICJALNIE: Koniec „złotej ery” Herthy. Lars Windhorst sprzedaje udziały w cieniu skandalu OFICJALNIE: Xabi Alonso z dużym trenerskim wyzwaniem OFICJALNIE: Xabi Alonso z dużym trenerskim wyzwaniem Milan Škriniar jednak nie trafi do PSG? Możliwy zwrot akcji Milan Škriniar jednak nie trafi do PSG? Możliwy zwrot akcji Lautaro Martínez z hitowym transferem? „Nie zdziwiłbym się” Lautaro Martínez z hitowym transferem? „Nie zdziwiłbym się” Rafał Rostkowski po meczu Interu Mediolan z Barceloną: Sędzia wideo pośpieszył się i pomylił Rafał Rostkowski po meczu Interu Mediolan z Barceloną: Sędzia wideo pośpieszył się i pomylił

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy