Chwile grozy na Copa América. Sędzia liniowy zasłabł w trakcie meczu [WIDEO]

2024-06-26 09:17:40; Aktualizacja: 2 dni temu
Chwile grozy na Copa América. Sędzia liniowy zasłabł w trakcie meczu [WIDEO] Fot. Globo
Norbert Bożejewicz Źródło: Transfery.info

Arbiter liniowy Humberto Panjoj nie wytrzymał trudów spotkania Peru z Kanadą (0:1) na Copa América i tuż przed przerwą osunął się bezwładnie na ziemię. Momentalnie pierwszej pomocy udzielił mu bramkarz Maxime Crépeau i wezwał służby medyczne.

Reprezentacja Kanady uznała w pierwszym meczu grupowym wyższość Argentyny, ale w drugim znalazła sposób na pokonanie Peru. Dzięki temu w ostatnim starciu zmierzy się z Chile o pozostanie na Copa América.

Ten aspekt zszedł jednak na dalszy plan z uwagi na mrożące krew w żyłach sceny na Children's Mercy Park Stadium w Kansas City, gdzie rywalizacja obu ekip toczyła się w temperaturze przekraczającej 30 stopni Celsjusza.

W takich okolicznościach sędzia Mario Escobar zarządzał przerwy w trakcie spotkania, by wszyscy uczestniczy wydarzenia mogli uzupełnić płyny. Nie uchroniło to jednak jego asystenta Humberto Panjoja od zasłabnięcia.

Arbiter liniowy tuż przed końcem pierwszej połowy osunął się bezwładnie na ziemie. Momentalnie ten fakt dostrzegli kibice oraz kanadyjski bramkarz Maxime Crépeau.

Ci pierwsi zaczęli nawoływać do przerwania starcia. Z kolei drugi podbiegł najpierw do leżącego sędziego i dopiero po przewróceniu go na bok zaczął gorączkowo wzywać służby medyczne.

Panjoj odzyskał po kilku chwilach świadomość, ale w zaistniałych okolicznościach nie mógł powrócić do wykonywania swojej pracy i opuścił boisko na noszach z owiniętym na szyi mokrym ręcznikiem.

W drugiej połowie na murawie zastąpił go arbiter techniczny Ricardo Fabian Baren Cordova.

Przeszło połowa murawy Children's Mercy Park Stadium była osłonięta cieniem w trakcie rozgrywania meczu, ale w miejscu, w którym operował sędzia liniowy mocno operowało słońce, co zmuszało go do jeszcze większej koncentracji i wpłynęło na zdarzenie z końca pierwszej odsłony.