CIES: Najdrożsi piłkarze U-23 spoza topowych lig

CIES: Najdrożsi piłkarze U-23 spoza topowych lig fot. Maciej Rogowski Photo / Shutterstock.com
Norbert Bożejewicz
Norbert Bożejewicz
Źródło: CIES

Gonçalo Ramos z Benfiki znalazł się na czele zestawienia CIES Football Observatory odnośnie najbardziej wartościowych graczy do lat 23 spoza topowych lig.

Analitycy CIES przyjrzeli się przed rozpoczęciem zimowego okna uważnie kadrom poszczególnych zespołów spoza rozgrywek uważanych za topowe na świecie. Na bazie zgromadzonych danych przedstawili najbardziej wartościowych zawodników.

Spośród nich na czele zestawienia znalazł się Enzo Fernández z Benfiki (61 milionów euro), który niedługo później został wytransferowany do Chelsea za... 121 milionów euro.

Poza nim w ogólnym rankingu uwzględniono bardzo dużą liczbę piłkarzy niemających jeszcze 23 lat. To skłoniło CIES do zaktualizowania go o włączenie czynnika wieku, co w połączeniu z aktualizacją wyceny pozwoliło wskoczyć na pierwsze miejsce niedawnego klubowemu koledze Argentyńczyka - Gonçalo Ramosowi.

Jego wartość rynkowa w przeciągu kilku miesięcy wzrosła z 43 do 70 milionów euro. Jednocześnie należy pamiętać, że ma on w umowie z ekipą z Lizbony zawartą klauzulę odstępnego w wysokości 120 milionów euro. Do jej aktywowania sposobi się między innymi Manchester United.

W zastraszająco szybkim tempie rośnie też wycena numeru dwa na prezentowanej niżej liście - António Silvy.

Szacunkowa wartość 19-letniego defensora „Orłów”, w opinii analityków CIES, wynosiła nie tak dawno tylko 15 milionów euro, a teraz aż 66 milionów euro.

Podium zamyka kolejny przedstawiciel portugalskich rozgrywek - Gonçalo Inácio ze Sportingu z kwotą 62 milionów euro (poprzednio 51 milionów euro).

Na pozostałych miejscach z czołowej dziesiątki znalazło się pięciu przedstawicieli ligi holenderskiej i po jednym z Brazylii oraz Austrii.

Spośród nich pewny zmiany pracodawcy jest już Benjamin Šeško z Red Bulla Salzburg, który przeprowadzi się latem do RB Lipsk.

W pełnym rankingu dostępnym na stronie CIES nie został uwzględniony żaden Polak.

***

NAJBARDZIEJ WARTOŚCIOWI GRACZE U-23 SPOZA TOPOWYCH LIG

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Lech Poznań blisko transferu piłkarza FC Porto Lech Poznań blisko transferu piłkarza FC Porto Luka Zahović z ciekawym transferem w ramach Ekstraklasy?! Luka Zahović z ciekawym transferem w ramach Ekstraklasy?! Polacy z porażką w pierwszym meczu na EURO U-17. Ale będzie tylko łatwiej! Polacy z porażką w pierwszym meczu na EURO U-17. Ale będzie tylko łatwiej! Ma najwięcej czystych kont w Ekstraklasie, przed nim historyczne osiągnięcie Ma najwięcej czystych kont w Ekstraklasie, przed nim historyczne osiągnięcie Hansi Flick zainteresowany przejęciem tej drużyny Hansi Flick zainteresowany przejęciem tej drużyny U Marka Papszuna jest skreślony? Piłkarz może mieć trudno o grę w barwach Rakowa Częstochowa U Marka Papszuna jest skreślony? Piłkarz może mieć trudno o grę w barwach Rakowa Częstochowa Czterech kandydatów na nowego menedżera Chelsea Czterech kandydatów na nowego menedżera Chelsea

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy