CIES: Najlepsi środkowi obrońcy w Europie

CIES: Najlepsi środkowi obrońcy w Europie
Mateusz Michałek
Mateusz Michałek
Źródło: CIES

Międzynarodowe Centrum Studiów Sportowych (CIES) przedstawiło listę najlepszych środkowych obrońców kończącego się sezonu.

Wybór został dokonany na podstawie analizy wydajności wszystkich stoperów, którzy występują w pięciu najmocniejszych ligach Europy i spędzili przynajmniej 2000 minut na murawie. Jak w każdym tego typu zestawieniu, nie brakuje zaskoczeń.


Na szczycie rankingu znalazła się dwójka obrońców Bayernu - Javi Martínez oraz Mats Hummels. Klub z Monachium zakończy ten sezon „jedynie” z mistrzostwem Niemiec, ale indywidualnie - biorąc pod uwagę wszelkie statystyki - miał należeć właśnie do tej dwójki.


Duet z Bawarii wyprzedził m.in. Thiago Silvę z Paris Saint-Germain, Nicolása Otamendiego z Manchesteru City oraz Kalidou Koulibaly'ego z Napoli. Najmłodszym zawodnikiem w czołowej dziesiątce jest 22-letni Yeray Álvarez z Athletic Bilbao.


W czołówce nie ma chociażby defensorów Juventusu, Sergio Ramosa, Diego Godína czy Gerarda Piqué.


Tekst alternatywny

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] EURO 2020: Wojciech Szczęsny pechowo zapisał się w historii turnieju EURO 2020: Wojciech Szczęsny pechowo zapisał się w historii turnieju EURO 2020: Składy na Polska - Słowacja. Sousa ZASKOCZYŁ! [OFICJALNIE] EURO 2020: Składy na Polska - Słowacja. Sousa ZASKOCZYŁ! [OFICJALNIE] EURO 2020: Schick z najładniejszą bramką Mistrzostw Europy?! [WIDEO] EURO 2020: Schick z najładniejszą bramką Mistrzostw Europy?! [WIDEO] Buffon gra dalej! [OFICJALNIE] „Wybieram między ambicją a emocjami” Buffon gra dalej! [OFICJALNIE] „Wybieram między ambicją a emocjami” Transferowi Klikacze - zapraszamy na naszą grupę z konkursami Transferowi Klikacze - zapraszamy na naszą grupę z konkursami Peter Schmeichel ponownie uderza w UEFA. „Tylko oni widzą w tym prawdę” Peter Schmeichel ponownie uderza w UEFA. „Tylko oni widzą w tym prawdę” Ashley Young prowadzi zaawansowane rozmowy z nowym zespołem. Osoba trenera może zdecydować Ashley Young prowadzi zaawansowane rozmowy z nowym zespołem. Osoba trenera może zdecydować

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy