CIES: Najwyżej wyceniani młodzi piłkarze z topowych europejskich lig. Dwóch Polaków

CIES: Najwyżej wyceniani młodzi piłkarze z topowych europejskich lig. Dwóch Polaków fot. Bayern Monachium
Mateusz Michałek
Mateusz Michałek
Źródło: CIES

CIES Football Observatory opublikowało zaktualizowaną listę najwyżej wycenianych młodych zawodników grających w topowych europejskich ligach.

Statystycy z CIES wzięli pod uwagę piłkarzy urodzonych w 2000 roku i młodszych. Według alogorytmu powyższego źródła najwięcej wartym graczem młodego pokolenia w Europie jest Alphonso Davies. Wartość zawodnika Bayernu szacuje się na 180,4 miliona euro.

Kanadyjczyk wyprzedza Jadona Sancho (Borussia Dortmund), Ansu Fatiego (Barcelona) oraz Erlinga Brauta Hålanda (również BVB).

W gronie piłkarzy wycenianych na ponad 50 milionów euro znalazło się 12 graczy. Najwięcej jest Anglików - czterech. Po dwóch przedstawicieli mają Hiszpania oraz Brazylia.

W grupie pięć milionów+ jest dwóch Polaków: Sebastian Walukiewicz z Cagliari (13,8 miliona euro) i Bartosz Białek z Wolfsburga (6,7 miliona euro).

CIES - Najwyżej wyceniani młodzi piłkarze z topowych europejskich lig:


Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Grzegorz Krychowiak odchodzi z Lokomotiwu Moskwa [OFICJALNIE] Grzegorz Krychowiak odchodzi z Lokomotiwu Moskwa [OFICJALNIE] Łukasz Teodorczyk oferowany polskim klubom Łukasz Teodorczyk oferowany polskim klubom FC Barcelona: Ronald Koeman skreślił wychowanka [OFICJALNIE] FC Barcelona: Ronald Koeman skreślił wychowanka [OFICJALNIE] Transfery - Relacja na żywo [01/08/2021] Transfery - Relacja na żywo [01/08/2021] Czesław Michniewicz grzmi po porażce z Radomiakiem. Zapowiada wyciągnięcie konsekwencji wobec Mladenovicia i Josué Czesław Michniewicz grzmi po porażce z Radomiakiem. Zapowiada wyciągnięcie konsekwencji wobec Mladenovicia i Josué Juventus finalizuje transfer napastnika Juventus finalizuje transfer napastnika Josip Iličić bohaterem głośnego transferu. „Przygotowuje się do znalezienia nowego klubu” Josip Iličić bohaterem głośnego transferu. „Przygotowuje się do znalezienia nowego klubu”

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy