Claudio Marchisio dał „zielone światło” na transfer do AS Monaco?!

Claudio Marchisio dał „zielone światło” na transfer do AS Monaco?! fot. FotoPyk
Karol Brandt
Karol Brandt
Źródło: Sport Mediaset

AS Monaco wkrótce ma pozyskać na zasadzie wolnego transferu Claudio Marchisio.

Włoski pomocnik nie może zaliczyć swojej przygody z Zenitem Sankt Petersburg do udanych, gdyż choć „Pitercy” zdobyli mistrzostwo Rosji, niewielka w tym zasługa 33-latka. Z uwagi na kontuzję kolana rozegrał on tylko 15 spotkań (w tym dziewięć w Priemjer Lidze) i strzelił dwa gole. Konsekwencją tego był rozwiązanie umowy za porozumieniem stron i tym samym rychłe pożegnanie z rosyjskim futbolem.

Latem pojawiło się kilka ofert, w tym ta z chińskiego Jiangsu Suning, która została odrzucona przez Claudio Marchisio z względu na jego wierność Juventusowi. W tym kontekście należy dodać, że ekipa z Azji ma tego samego właściciela co Inter Mediolan, stąd taka a nie inna decyzja środkowego pomocnika. Przy okazji ostatniego wywiadu zawodnik podkreślał jednak swoją gotowość do kontynuowania kariery poza granicami Włoch i wszystko wskazuje na to, że jego powrót zbliża się wielkimi krokami.

Sport Mediaset donosi bowiem, że 55-krotny reprezentant „Azzurich” zgodził się dołączyć do AS Monaco i obecnie są ustalane szczegóły jego kontraktu. Jeśli te informacje okażą się prawdą, 33-latek wkroczy do zespołu w momencie, gdy zajmuje on przedostatnie miejsce w tabeli Ligue 1 z dorobkiem zaledwie dwóch „oczek”.

Claudio Marchisio w całej swojej dotychczasowej karierze uzbierał 435 występów, które okrasił 39 trafieniami i 44 kluczowymi podaniami. Doświadczony pomocnik w tym czasie aż siedmiokrotnie wygrywał mistrzostwo Włoch.

Zobacz również

Zwrot środków za pierwszy przegrany kupon w Betclic nawet do 500 złotych Zwrot środków za pierwszy przegrany kupon w Betclic nawet do 500 złotych Havertz poprosił władze Bayeru o transfer Havertz poprosił władze Bayeru o transfer OFICJALNIE: Praszelik w Śląsku Wrocław OFICJALNIE: Praszelik w Śląsku Wrocław FC Barcelona wygrała z Santosem spór o transfer Neymara [OFICJALNIE] FC Barcelona wygrała z Santosem spór o transfer Neymara [OFICJALNIE] Chelsea negocjuje z Havertzem. Hit transferowy coraz bliżej Chelsea negocjuje z Havertzem. Hit transferowy coraz bliżej CIES: Najbardziej wartościowi gracze z końcówkami umów, czyli z kim warto przedłużyć kontrakt CIES: Najbardziej wartościowi gracze z końcówkami umów, czyli z kim warto przedłużyć kontrakt Bohar zostanie drugim najdroższym piłkarzem transferowanym wewnątrz Ekstraklasy?! Bohar zostanie drugim najdroższym piłkarzem transferowanym wewnątrz Ekstraklasy?! Guendouzi na wylocie z Arsenalu. Francuz odsunięty od pierwszego zespołu Guendouzi na wylocie z Arsenalu. Francuz odsunięty od pierwszego zespołu

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy