Claudio Marchisio dał „zielone światło” na transfer do AS Monaco?!

Claudio Marchisio dał „zielone światło” na transfer do AS Monaco?! fot. FotoPyk
Karol Brandt
Karol Brandt
Źródło: Sport Mediaset

AS Monaco wkrótce ma pozyskać na zasadzie wolnego transferu Claudio Marchisio.

Włoski pomocnik nie może zaliczyć swojej przygody z Zenitem Sankt Petersburg do udanych, gdyż choć „Pitercy” zdobyli mistrzostwo Rosji, niewielka w tym zasługa 33-latka. Z uwagi na kontuzję kolana rozegrał on tylko 15 spotkań (w tym dziewięć w Priemjer Lidze) i strzelił dwa gole. Konsekwencją tego był rozwiązanie umowy za porozumieniem stron i tym samym rychłe pożegnanie z rosyjskim futbolem.

Latem pojawiło się kilka ofert, w tym ta z chińskiego Jiangsu Suning, która została odrzucona przez Claudio Marchisio z względu na jego wierność Juventusowi. W tym kontekście należy dodać, że ekipa z Azji ma tego samego właściciela co Inter Mediolan, stąd taka a nie inna decyzja środkowego pomocnika. Przy okazji ostatniego wywiadu zawodnik podkreślał jednak swoją gotowość do kontynuowania kariery poza granicami Włoch i wszystko wskazuje na to, że jego powrót zbliża się wielkimi krokami.

Sport Mediaset donosi bowiem, że 55-krotny reprezentant „Azzurich” zgodził się dołączyć do AS Monaco i obecnie są ustalane szczegóły jego kontraktu. Jeśli te informacje okażą się prawdą, 33-latek wkroczy do zespołu w momencie, gdy zajmuje on przedostatnie miejsce w tabeli Ligue 1 z dorobkiem zaledwie dwóch „oczek”.

Claudio Marchisio w całej swojej dotychczasowej karierze uzbierał 435 występów, które okrasił 39 trafieniami i 44 kluczowymi podaniami. Doświadczony pomocnik w tym czasie aż siedmiokrotnie wygrywał mistrzostwo Włoch.

Zobacz również

Sponsor serwisu. Sprawdź promocję w PZBuk Sponsor serwisu. Sprawdź promocję w PZBuk Piłkarz jednego gola Piłkarz jednego gola Lech Poznań złożył ofertę za Daniego Ramíreza Lech Poznań złożył ofertę za Daniego Ramíreza OFICJALNIE: Nikola Kuveljić w Wiśle Kraków OFICJALNIE: Nikola Kuveljić w Wiśle Kraków Lukas Podolski znowu nie dla Górnika Zabrze. Znalazł nowy klub... Lukas Podolski znowu nie dla Górnika Zabrze. Znalazł nowy klub... OFICJALNIE: Łukasz Gikiewicz w Al-Faisaly OFICJALNIE: Łukasz Gikiewicz w Al-Faisaly Liga Mistrzów: Druga faza grupowa lub sześć grup?! Liga Mistrzów: Druga faza grupowa lub sześć grup?! Inter Mediolan zwiększa ofertę za Eriksena. Di Marzio na przekór kolegom po fachu Inter Mediolan zwiększa ofertę za Eriksena. Di Marzio na przekór kolegom po fachu

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy