CONMEBOL: Marcowe mecze eliminacji Mistrzostw Świata nie odbędą się [OFICJALNIE]

CONMEBOL: Marcowe mecze eliminacji Mistrzostw Świata nie odbędą się [OFICJALNIE] fot. CONMEBOL
Mateusz Michałek
Mateusz Michałek
Źródło: CONMEBOL

Zaplanowane na marzec mecze eliminacji Mistrzostw Świata w strefie CONMEBOL nie zostaną rozegrane.

Pod koniec marca miały odbyć się dwie kolejki kwalifikacji. Na rozpisce znajdował się między innymi południowoamerykański klasyk pomiędzy Brazylią a Argentyną. Dzisiaj wyjaśniło się, że nie zostanie on rozegrany, podobnie jak wszystkie inne zaplanowane spotkania.

„Rada CONMEBOL zdecydowała o zawieszeniu zaplanowanego na marzec podwójnego terminu meczów eliminacji mundialu w 2022 roku. Decyzja ta wynika z braku możliwości pojawienia się na spotkaniach wszystkich zawodników z Ameryki Południowej. FIFA we współpracy z CONMEBOL oraz krajowymi federacjami przeanalizuje wszystkie opcje dotyczące nowych terminów meczów” - czytamy w oświadczeniu.

Przypomnijmy, że cała sytuacja wynika z tego, iż wiele europejskich klubów zapowiedziało zablokowanie zawodników na czas przerwy na mecze reprezentacji, co umożliwiła im FIFA. Wiąże się to z koniecznością odbycia kwarantanny po powrocie do kraju. Południowoamerykańskie reprezentacje zmuszone byłyby do gry w osłabieniu.

Na ten moment eliminacyjnej tabeli w strefie CONMEBOL przewodzi Brazylia, która w czterech dotychczasowych meczach zdobyła komplet 12 punktów. Argentyna traci do niej dwa „oczka”.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] EURO 2020: Selekcjoner reprezentacji Danii z emocjonalną wypowiedzią po meczu z Finlandią EURO 2020: Selekcjoner reprezentacji Danii z emocjonalną wypowiedzią po meczu z Finlandią EURO 2020. Kardiolog Eriksena przekonany: Myślę, że wkrótce stanie na nogi EURO 2020. Kardiolog Eriksena przekonany: Myślę, że wkrótce stanie na nogi EURO 2020: Piękne zachowanie kibiców z Danii i Finlandii [WIDEO] EURO 2020: Piękne zachowanie kibiców z Danii i Finlandii [WIDEO] EURO 2020: Mecz Dania - Finlandia będzie kontynuowany [OFICJALNIE] EURO 2020: Mecz Dania - Finlandia będzie kontynuowany [OFICJALNIE] Christian Eriksen odzyskał przytomność Christian Eriksen odzyskał przytomność Fabio Paratici dołączył do Tottenhamu [OFICJALNIE] Fabio Paratici dołączył do Tottenhamu [OFICJALNIE] Buffon: Decyzja w przyszłym tygodniu. Jest zdecydowany faworyt Buffon: Decyzja w przyszłym tygodniu. Jest zdecydowany faworyt

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy