Cracovii grozi kara za korupcję z sezonu 2003/2004 [OFICJALNIE]

Cracovii grozi kara za korupcję z sezonu 2003/2004 [OFICJALNIE]
Paweł Machitko
Paweł Machitko
Źródło: PZPN

Jak poinformował Polski Związek Piłki Nożnej, Adam Gilarski, Rzecznik Dyscyplinarny federacji, przedstawił Cracovii zarzut korupcji odnośnie sezonu 2003/2004.

„Zebrany w toku postępowania wyjaśniającego materiał dowodowy, uzupełniony otrzymanym w dniu 14 maja 2020r. z Sądu Rejonowego dla Krakowa – Krowodrzy w Krakowie, pisemnym uzasadnieniem wyroku karnego z dnia 30 stycznia 2020r., zapadłego wobec Rafała R. (byłego członka Rady Nadzorczej klubu piłkarskiego Cracovia) oraz Jacka P. (byłego sędziego piłkarskiego i kibica Cracovii) wskazują – w opinii Rzecznika Dyscyplinarnego – na odpowiedzialność Klubu za czyny korupcyjne sprzed ponad 15 lat. Klubowi Cracovia grozi kara w postaci ujemnych punktów oraz kara finansowa” - czytamy w komunikacie.

Teraz odnieść do zarzutu ma się klub. Do 15 czerwca Gilarski łoży wniosek dyscyplinarny do Komisji Dyscyplinarnej, między innymi w sprawie wielkości i rodzaju kary.

W sezonie 2003/2004 Cracovia walczyła na zapleczu Ekstraklasy o awans, co się finalnie udało. Ale od tego czasu udowodniono, że wyniki kilkunastu spotkań zostały ustawione.

Ostatnim klubem ukaranym w związku z korupcją przez PZPN był GKS Bełchatów w 2014 roku za korupcję z sezonów 2003/2004 i 2004/2005. Wówczas wystarczająca wedle federacji okazała się możliwie maksymalna grzywna - 500 tysięcy złotych.

Więcej na temat: Cracovia Polska Korupcja Oficjalnie

Zobacz również

Zwrot środków za pierwszy przegrany kupon w Betclic nawet do 500 złotych Zwrot środków za pierwszy przegrany kupon w Betclic nawet do 500 złotych Daniele De Rossi rozpoczyna karierę trenerską w Serie A Daniele De Rossi rozpoczyna karierę trenerską w Serie A Rummenigge: W sprawie Thiago nastąpił zwrot akcji Rummenigge: W sprawie Thiago nastąpił zwrot akcji Ekstraklasa: Okno transferowe rozpocznie się 1 sierpnia [OFICJALNIE] Ekstraklasa: Okno transferowe rozpocznie się 1 sierpnia [OFICJALNIE] Vuković o potencjalnym powrocie Boruca do Legii Vuković o potencjalnym powrocie Boruca do Legii Barcelona: Umtiti kontuzjowany Barcelona: Umtiti kontuzjowany OFICJALNIE: Jakub Wilk w Tarnovii Tarnowo Podgórne OFICJALNIE: Jakub Wilk w Tarnovii Tarnowo Podgórne Morawiecki: Robimy takie projekty, żeby młodzi piłkarze marzyli o grze w Białymstoku, a nie Manchesterze, Barcelonie czy Madrycie [WIDEO] Morawiecki: Robimy takie projekty, żeby młodzi piłkarze marzyli o grze w Białymstoku, a nie Manchesterze, Barcelonie czy Madrycie [WIDEO]

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy