Cristiano Ronaldo w pogoni za Lionelem Messim. Portugalczyk z 59. golem z rzutu wolnego [WIDEO]

Cristiano Ronaldo w pogoni za Lionelem Messim. Portugalczyk z 59. golem z rzutu wolnego [WIDEO] fot. SPL
Norbert Bożejewicz
Norbert Bożejewicz
Źródło: Transfery.info

Cristiano Ronaldo wpisał się na listę strzelców w wygranym spotkaniu przez Al-Nassr z Abha Club (2:1). Portugalczyk popisał się precyzyjnym uderzeniem z rzutu wolnego, notując w ten sposób 59 trafienie w karierze.

Doświadczony piłkarz prezentuje się na razie ze zmiennym szczęściem na saudyjskich boiskach.

Po ostatnim występie może czuć się usatysfakcjonowany, ponieważ przyczynił się w znaczącym stopniu do odniesienia zwycięstwa nad Abha Club i, co za tym idzie, utrzymania Al-Nassr w grze o wywalczenie krajowego mistrzostwa.

Cristiano Ronaldo wpisał się na listę strzelców w drugiej połowie meczu po świetnie egzekwowanym rzucie wolnym.

Dla reprezentanta Portugalii było to 59. gol zanotowany w ten sposób w karierze. Dzięki temu wskoczył do czołowej dziesiątki rankingu najlepszych egzekutorów tego stałego fragmentu gry.

Poza 38-letnim zawodnikiem znajduje się w nim jeszcze tylko jeden czynny gracz - Lionel Messi z dorobkiem 61 bramek.

Obu piłkarzom marzy się zapewne pobicie wyczynu fenomenalnego Juninho Pernambucano, który zakończył karierę z 77 trafieniami z rzutu wolnego.

***

NAJLEPSI WYKONAWCY RZUTÓW WOLNYCH

1. Juninho Pernambucano - 77 goli

2. Pelé - 70

3. Victor Legrotaglie - 66

3. Ronaldinho - 66

5. David Beckham - 65

6. Diego Armando Maradona - 62

6. Zico - 62

8. Lionel Messi - 61

9. Ronald Koeman - 60

10. Marcelinho Carioca - 59

10. Rodrigo Ceni - 59

10. Cristiano Ronaldo - 59

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Klub z Ligue 1 chce Michała Skórasia. „Jeżdzą za nim po wszystkich meczach w europejskich pucharach” Klub z Ligue 1 chce Michała Skórasia. „Jeżdzą za nim po wszystkich meczach w europejskich pucharach” Raków Częstochowa straci podstawowego zawodnika? „To nie jest takie oczywiste” Raków Częstochowa straci podstawowego zawodnika? „To nie jest takie oczywiste” Lech Poznań na tych pozycjach będzie potrzebował wzmocnień Lech Poznań na tych pozycjach będzie potrzebował wzmocnień To będzie ostatni klub Wojciecha Szczęsnego? Polak z ważną deklaracją To będzie ostatni klub Wojciecha Szczęsnego? Polak z ważną deklaracją Transfery - Relacja na żywo [02/04/2023] Transfery - Relacja na żywo [02/04/2023] Wisła Kraków: Kibice zachwyceni zimowym transferem. „Jaki to jest kocur” Wisła Kraków: Kibice zachwyceni zimowym transferem. „Jaki to jest kocur” Legia Warszawa pozyska zawodnika Rakowa Częstochowa? Zainteresowany komentuje Legia Warszawa pozyska zawodnika Rakowa Częstochowa? Zainteresowany komentuje

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy