Crystal Palace chce zawodnika Liverpoolu. „Orły” gotowe przeprowadzić trzeci największy transfer w swojej historii

Crystal Palace chce zawodnika Liverpoolu. „Orły” gotowe przeprowadzić trzeci największy transfer w swojej historii
Karol Brandt
Karol Brandt
Źródło: Sky Sports

Sky Sports informuje o ofercie, która wpłynęła do siedziby Liverpoolu. Jej przedmiotem jest kupno Rhiana Brewstera.

20-latek to ogromny talent w szeregach „The Reds”, lecz obecnie nie ma on większych szans na stałe występy choćby po wejściu z ławki rezerwowych. W efekcie mistrz Anglii rozważa pozwolenie mu na wyjazd do innego klubu, oczywiście przy zachowaniu kontroli nad jego rozwojem.

Zważywszy na powyższe wytyczne, propozycję Liverpoolowi złożyło Crystal Palace. „Orły” są gotowe zapłacić za środkowego napastnika 19 milionów funtów (21 milionów euro) w ramach podstawowej oferty i dodatkowe sześć po spełnieniu wyznaczonych celów zapisanych w umowie. To nie wszystko, propozycja zawiera bowiem klauzule pierwokupu oraz odkupu.

W tym kontekście dodajmy, że pierwsza z nich umożliwia „The Reds” wyrównania oferty innego klubu, zaś druga pozwala na powrót gracza po uprzednim zapłaceniu 37 milionów funtów.

Z perspektywy najlepszej ekipy poprzedniego sezonu w Premier League, propozycja wydaje się niezwykle korzystna. Gracz otrzymuje bowiem możliwość rozwijania kariery na najwyższym poziomie rozgrywkowym w Anglii, a dodatkowo po pewnym czasie istnieje opcja jego ponownego sprowadzenia na Anfield.

Gdyby Liverpool zgodził się na odejście atakującego na powyższych warunkach, dla Crystal Palace byłby to już teraz trzeci największy transfer w jego historii. Więcej zapłacono bowiem jedynie za Mamadou Sakho (28,2 miliona euro) i Christiana Benteke (31,2 miliona euro).

Rhian Brewster rundę wiosenną poprzedniej kampanii spędził na wypożyczeniu w Swansea City. Wówczas w 22 spotkaniach zdobył 11 bramek. W koszulce „The Reds” jak dotąd było mu dane zagrać tylko czterokrotnie.

Zobacz również

Zwrot środków za pierwszy przegrany kupon w Betclic nawet do 500 złotych Zwrot środków za pierwszy przegrany kupon w Betclic nawet do 500 złotych Bayern Monachium z obsesją wygrania Klubowych Mistrzostw Świata Bayern Monachium z obsesją wygrania Klubowych Mistrzostw Świata Milik spotkał się z władzami Napoli. Jest wstępne porozumienie Milik spotkał się z władzami Napoli. Jest wstępne porozumienie AC Milan z dobrymi wiadomościami dla kibiców. Trzy powroty po koronawirusie [OFICJALNIE] AC Milan z dobrymi wiadomościami dla kibiców. Trzy powroty po koronawirusie [OFICJALNIE] Peszko reklamuje… alkomaty. Będzie promował odpowiedzialność za kółkiem Peszko reklamuje… alkomaty. Będzie promował odpowiedzialność za kółkiem Chelsea poluje na utalentowanego defensora. Może przebić transfer Ibrahimovicia Chelsea poluje na utalentowanego defensora. Może przebić transfer Ibrahimovicia Manchester City chce zaoferować za rozchwytywanego pomocnika 40 milionów euro Manchester City chce zaoferować za rozchwytywanego pomocnika 40 milionów euro Liverpool FC: Operacja Van Dijka szansą na jego szybszy powrót Liverpool FC: Operacja Van Dijka szansą na jego szybszy powrót

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy